Lietuva II pasaulinio karo metais


Lietuva antrojo pasaulinio karo metais. Lietuva 2 pasaulinio karo metu. Lietuva 2 pasaulinio karo metais. Lietuva antrojo pasaulinio karo metu. 2 pasaulinis karas skaidres. 2 pasaulinis karas konspektas. Lietuvos ir ssrs santykiai ii pasaulinio karo metu. Iipasaulinio karo pasekmės. Lietuva antrojo pasaulinio karo laikotarpiu. Lietuva antrojo pasaulinio karo metu skaidres.

Kol pirmojoje II Pasaulinio karo dalyje, Vakarų Europoje, Vokietija kariniais veiksmais okupavo vieną po kitos valstybes, SSRS Rytų Europoje nesulaukė pasipriešinimo ir vykdė sėkmingą okupaciją pabaltyje.

1939 m spalio 10 d. , Lietuvos vyriausybė sutiko pasirašyti savitarpio pagalbos sutartį su ssrs. Tai reiškia, kad ssrs Lietuvos teritorijoje gali įkurdinti karines bazes. Nors Lietuvos vyriausybė suprato, jog tai yra Lietuvos nepriklausomybės praradimo pradžia, bet tuometinė valdžia pabūgo galimo karo su ssrs ir netūrėjo kito pasirinkimo, tik pasirašyti šią sutartį. Ir jau 1940 m. Liepos 21 d. Lietuva įstojo į sovietų sąjungą, taip prarasdama nepriklausomybę. Okupuotoje Lietuvoje buvo vykdomas teroras, trėmimai, turto nacionalizavimas bei tautiškumo menkinimas, draudžiant viešai demonstruoti tautiškumo akcentus. Bet jau 1941 m birželio 22 d. , vokietijai užpuolus ssrs ir išstūmus iš Lietuvos žemių, naciai okupuoja Lietuvą.

Laikotarpiu, kol Lietuva priklausė ssrs, Lietuviai rėmė vokiečius tikėdamiesi, jog jiems nugalėjus sovietų sąjungą, naciai suteiks galimybę atkurti Lietuvos nepriklausomybę.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (344 žodžiai)
  • Kasparas
  • Lietuva II pasaulinio karo metais
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuva II pasaulinio karo metais. (2011 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuva-ii-pasaulinio-karo-metais.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:42
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo