Lietuva ir Italija referatas


Italijos ryšiai su lietuva. Italija skaidres. Lietuvos santykiai su italija. Mazoji lietuva ir italija. Skaidres apie lietuvos rysius. Lietuvos ir italijos santykiai istorija. Skaidrės lietuva - italija. Italija ir lietuva skaidres. Mazosios lietuvos paveldas su paminklais skaidres. Italija referatai.

Truputis istorijos apie lietuvą – italiją. Lietuva ir italija - dvi geografiškai tolimos europos valstybės. Kaip vilnius susijęs su italija. Dabartinė italija. Ryšiai su lietuva.

Xvi-xvii amžiuje, kai lenkijos ir lietuvos valstybėje dažnai lankydavosi popiežiaus nuncijai, venecijos pasiuntiniai ir italų diduomenės patikėtiniai, tie saitai buvo labai stiprūs. Tuo laiko. Tarpiu italija ir abiejų tautų respublika daug prekiavo. Be to, itališka mada, architektūra ir menas buvo gero skonio etalonas. Žinomiausių lietuvos didikų - radvilų ir pacų - dvaruose dirbo italai menininkai ir architektai. Ir patys lietuvos didikai labai mėgo lankytis italijoje; siuntė savo atžalas studijuoti į seniausius europoje italijos universitetus - paduvą ar boloniją; vyko piligrimines keliones lankyti šventų vietų ir neretai svečiavosi italų didikų dvaruose.

Neabejotina, kad šie glaudūs ryšiai su italija turėjo reikšmę lietuvos valstybės kultūros ir meno raidai. Daugelis lietuvos, lenkijos ir italijos mokslininkų domėjosi šiuo vertingu istoriniu paveldu, susiformavusiu per netrumpą istorijos tarpsnį: nuo vėlyvųjų viduramžių iki šių dienų. Tokia plati lietuvos istorijos ir kultūros tyrinėjimų kryptis, apimanti skirtingas humanitarinių mokslų sritis, lietuviškoje istoriografijoje ėmė formuotis tarpukariu. Vėliau šios tematikos tyrinėjimai įgijo platų įvairialypį studijų spektrą, kuris išėjo net už lietuvos ribų. Buvo analizuojama įvairiais aspektais: nuo lietuvos ir šventojo sosto santykių iki lietuvių kilmės iš romėnų teorijos analizės; nuo baltistikos studijų italijoje iki italų menininkų indėlio į lietuvos meno ir architektūros raidą.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • m.
  • 4 puslapiai (895 žodžiai)
  • Mokykla
  • Darius
  • Lietuva ir Italija referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuva ir Italija referatas. (2012 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuva-ir-italija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:50
×