Lietuva maironio lyrikoje rašinys


Lietuva maironio lyrikoje rašinys.

Poetas prabunda tada, kai jo eilės, kas bebūtų jose vaizduojama, tampa gyvais paveikslais. Tačiau lyrikas - ne metraštininkas, o tautos dvasios reiškėjas. Jam svarbiau ne faktas, o emocijos, nuotaika. Jam svarbiau ne buitis, o brangioji tėvynė, kurioje plazda kūrėjo dvasia. Tai geriausia vieta poeto talentui skleistis.

Tatai tinka ir Maironiui. Poeto ir tėvynės jungtis yra bene pati svarbiausia, labiausiai patraukianti skaitytojo dėmesį, žadinanti jo jausmus. Ką bevaizduotų Maironis — tautinį atgimimą, didingos praeities paminklus, deja, dabar jau apleistus, tėviškės vargą — į viską jis žvelgia tarsi kūrėjo akim iš aukštybių, iškart aprėpdamas visą mylimą tėvynę — Lietuvą.

Poeto širdį jaudina Lietuvos šlovinga praeitis, skaudina dabartis. Romantiko dvasia svajonių sparnais skrieja į praeitį, kada „girios ūžė ten, minėjo praeities laikus...“ Deja, dabar:

Kas bent uždangos kraštą murks praskleisti mokėtų?

Svarbus Maironio kūryboje yra senelio įvaizdis. Jis — tai nacionalinės istorijos paveldėtojas, pasakotojas, „praeities palikimų nešėjas“. Žilo senelio paveikslas ryškiausias eilėraštyje „Raseinių Magdė“:

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (642 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karolina
  • Lietuva maironio lyrikoje rašinys
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuva maironio lyrikoje rašinys. (2015 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuva-maironio-lyrikoje-rasinys.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 20:41
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo