Lietuva vokiečių okupacijos metais skaidrės


Lietuva vokiečių okupacijos metais. Nacių okupacijos laikotarpis (1941-1944 m. Tik užėmus Lietuvą didžiausią valdžią turėjo šalyje vokiečių karo vadai. 1941–1944 m. Lietuva buvo įtraukta į vokiečių Ostlando reichskomisariatą. Apskrityse vadovavo apskričių viršaičiai. 1942 m.  kovo 17 d. dėl nesėkmių Rytų fronte paskelbta. Okupantai siuntė į Lietuvą vokiečių kolonistus. Vokiečių okupacija labai smukdė Lietuvos ūkį. Hitlerininkai pirmaisiais potvarkiais paskelbė privalomąjį reichsmarkės kursą (1 reichsmarkė – 10 rub. Vokiečiai pirmiausia siekė sunaikinti komunistų veikėjus. Holokaustas Lietuvoje. Lietuvoje holokaustas prasidėjo nacistinei Vokietijai užpuolus Sovietų Sąjungą. Daugiausia Lietuvos gyventojų buvo nužudyta rasiniais motyvais. Masinės žudynės vyko Kauno fortuose ir provincijoje. Iš getų jie grupėmis, nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių. Bažnyčios nacių okupacijos metais. Šaltiniai.

Okupantai siuntė į Lietuvą vokiečių kolonistus. Čia jiems buvo sudarytos geros sąlygos įsitvirtinti. Okupacinė valdžia atiduodavo kolonistams be globos likusius ūkius, pramonės ir prekybos įmones (žydų, tremtinių ir kt.). Net kooperacijos bendroves buvo leista steigti tik tada, kai jų narių daugumą sudarė vokiečiai.

Hitlerininkai pirmaisiais potvarkiais paskelbė privalomąjį reichsmarkės kursą (1 reichsmarkė – 10 rub.). Okupantai destabilizavo Lietuvos finansinę padėtį, pigiai supirkinėjo pramonės gaminius ir žemės ūkio produktus. Iš ūkininkų buvo reikalaujama didelių pyliavų, kurių jie nepajėgė atiduoti. 1941 m. liepos 1 d. Lietuvoje buvo įvestos maisto produktų kortelės, kurios nustatė minimalias normas. Krašte labai trūko drabužių, avalynės. Klestėjo spekuliacija.

Vokiečiai pirmiausia siekė sunaikinti komunistų veikėjus, žydus, čigonus, psichinius ir nepagydomus ligonius, asocialius elementus. Be to, nacių kariuomenei buvo įsakyta be teismo naikinti prieš okupacinį režimą kovojusius žmones, o kaltininkų greitai neišaiškinus, bausti mirtimi aplinkinių vietovių gyventojus.

Lietuvoje holokaustas prasidėjo nacistinei Vokietijai užpuolus Sovietų Sąjungą. Dar prieš karą su Sovietų Sąjunga Vokietijoje buvo pradėti formuoti specialūs būriai, kurie turėjo naikinti žmones okupuotose teritorijose.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 972 KB
  • 2015 m.
  • 16 puslapių (527 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Justas
  • Lietuva vokiečių okupacijos metais skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuva vokiečių okupacijos metais skaidrės. (2015 m. Sausio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuva-vokieciu-okupacijos-metais-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 05:26
×