Lietuvės moters paveikslas 19a. pabaigos literatūroje


Moters paveikslas lietuviu literaturoje satrijos ragana. Moters paveikslas lietuviu literaturoje rasinys. Moteru paveikslai lietuviu literaturoje. Katres paveikslas. Lietuves rasytojos. Katres paveikslas rasinys. Grazinos paveikslas lietuviu literaturoje. Satrijos ragana mamte darbsti. 20a. moteris. Moters paveikslas lietuvių literatūroje.

Lietuvės moters paveikslas 19a. pabaigos literatūroje. 20a. Pradžioje lietuvių rašytojų gretas papildo garsiosios moterys: Žemaitė, G. Petkevičūtė-Bitė, Lazdynų Pelėda, M. Pečkauskaitė - Šatrijos Ragana. Trys talentingos žemaitės ir panevėžietė bitė kilusios iš bajorų šeimų, gavusios atitinkamus išsilavinimus. Moterys švietėjos. Visas jas literatūrinio ir kultūrinio gyvenimo vingiais lydėjo Povilas Višinskis. Nors ir savo vaikystę praleidusios bajoriškoje aplinkoje, auklėjamos lenkiška dvasia, šios rašytojos turėjo didelę gyvenimišką patirtį, matė daug vargo ir skausmo. Savo kūryboje jos ypatingai daug dėmesio skyrė moterims.

20a. Pradžioje Lietuvių rašytojų gretas papildo garsiosios moterys: žemaitė, g. Pečkauskaitė - šatrijos ragana. Moterys švietėjos.

Pagrindinis šių rašytojų kūrybos tikslas - sukurti turtingą Lietuvės moters paveikslą. Žemaitė, bitė ,lazdynų pelėda buvo rašytojos realistės. Jos viską aprašė realiai, tipizuodamos personažus. Visos šios rašytojos su meile pavaizdavo moterį, sunkiai nešančią šeimos naštą, moterį - beteisę šeimoje, moterį dvaro aplinkoje. Sunkaus ir kasdieniško gyvenimo aplinkoje rašytojos parodė, kokia iš prigimties graži Lietuvė moteris. Ji dora, mylinti savo vyrą ir vaikus, tvarkinga ir darbšti, galinti išbristi iš bet kokių gyvenimo sunkumų ,nors dažnai ir palūžta.

Visi mes skaitėme žemaitės marčią . Apsakymo pagrindinis personažas katrė gyvena pobaudžiaviniame Lietuvos kaime. Labai gerai pažinusi kaimo gyvenimą, ypatingai sunkią moters dalią, žemaitė iš gausybės gyvenimo detalių sukūrė labai realų ir įspūdingą moters paveikslą. Man atrodo, kad katrės paveikslas niekados neišnyks, kad ir kiek keistųsi Lietuvos kaimas, vis tiek jame sutiksime panašių likimų moterų kaip katrė arba vingienė. Skaitydamas katrės gyvenimo dramą, skaudžiausiai pajunti moters beteisiškumą. Iš atskirų apsakymo detalių sužinome, kad katrė labai švelnios prigimties, darbšti ir jautri moteris, bandanti bet kokia kaina sutvarkyti sunkų gyvenimą. na padėk dieve! Nauja gaspadinė atsirado!. Ar seną paprotį varai? šlavinėtis?!. Čia to nereikia. Jei purvų nebraidysi, duonos neėsi. štai kokie baisūs vingienės žodžiai.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (890 žodžiai)
  • Mokykla
  • Arkadijus
  • Lietuvės moters paveikslas 19a. pabaigos literatūroje
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvės moters paveikslas 19a. pabaigos literatūroje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuves-moters-paveikslas-19a-pabaigos-literaturoje.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 12:04
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo