Lietuviai nuolat bendravo su rusais, lenkais ir vokiečiais. Vadinasi, lietuvių kalboje turi būti jų kalbų pėdsakų


Seniausi lietuvių kalbos skoliniai. Kalba visuomenė skoliniai žargonas. Istorijos pedsakai lietuviu kalboje. Rusu lietuviu skoliniai.

Lietuviai nuolat bendravo su rusais, lenkais ir vokiečiais. Vadinasi, lietuvių kalboje turi būti jų kalbų pėdsakų. Pagrįskite šį teiginį konkrečiais kalbų duomenimis.

Kalba yra žmogaus dvasios organas, žmogaus minties ir jausmo išraiška, ja kalbančios tautos visuomeninio ir privačiojo gyvenimo veidrodis, tautos intelektualinių ir moralinių vertybių saugykla, ryšys, siejantis laiką, erdvę, vienijantis visas kartas ir asmenybes, individus, ir kartu – gyvas, tradicinis įvykių bei tautų tarpusavio santykių metraštis.Lietuviai nuolat bendravo su rusais, lenkais ir vokiečiais,todėl lietuvių kalboje liko jų kalbų pėdsakų. Mūsų kalboje gausu šių tautų skolinių. Pagal kilmę lietuvių kalbos skoliniai skirstomi į slavizmus ir germanizmus. Be jų, lietuvių kalboje yra keletas žodžių, paskolintų iš suomių, latvių ir prūsu kalbų.

Iš visų savo kaimynų lietuviai daugiausia bendravo su slavų tautomis, su rusais, todėl ir pati didžiausia lietuvių kalbos skolinių dalis yra slavizmai. Patys seniausi slaviški skoliniai į lietuvių kalbą pateko iš senosios rusų kalbos. Ypač daug svetimų žodžių į lietuvių kalbą pateko per slavų (lenkų, rusų) kalbas. Vėliau lietuviai nemaža žodžių gavo iš lenkų ir baltarusių kalbų. Į dabartinę lietuvių kalbą daugiausia skolinių ateina iš rusų kalbos.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (1128 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vilija
  • Lietuviai nuolat bendravo su rusais, lenkais ir vokiečiais. Vadinasi, lietuvių kalboje turi būti jų kalbų pėdsakų
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuviai nuolat bendravo su rusais, lenkais ir vokiečiais. Vadinasi, lietuvių kalboje turi būti jų kalbų pėdsakų. (2012 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviai-nuolat-bendravo-su-rusais-lenkais-ir-vokieciais-vadinasi-lietuviu-kalboje-turi-buti-ju-kalbu-pedsaku.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 16:58
×