Lietuvio (lietuvės) paveikslas įvairių laikotarpių literatūroje


Lietuvio lietuvės paveikslas įvairių laikotarpių literatūroje nekinta. Pritarkite arba paneikite šiai nuomonei. Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais.


Jau nuo pat senų laikų moteris buvo siejama su namais. Jos augino vaikus, gamino maistą, tvarkėsi namuose. Moters tikslas buvo rūpintis namais, vyru, bei vaikais. Geras to pavyzdys Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana „Mėlynoji mergelė“ Nežemiškajai Marijai leidžiama sutikti meilę, bet neleidžiama patirti jos žemiškųjų formų.Meilę, nežemiškąjį jausmą, išsaugo tik mirtis: „Dievų mylimieji miršta jauni“.„Mėlynoji mergelė“ yra idealiosios meilės apoteozė. Ji atskleidžiama vyro akimis. Studento Jurgio,kurį iš nuopuolio pavojaus išgelbsti mėlyna skiautelė, staiga priminusi mirusią sužadėtinę irsužadinusi prisiminimus. (mamatė Marija negali būti gera šeimininkė, ji bodisi gyvenimo „tarnyba“, nori gyventi pasirinkdama,o ne paklusdama) ir besiilgimo grožio, šviesos, poezijos, muzikos. Žemės dainos jai yra nuobodžios,bet ji pririšta prie žemės savo gyvenimo, ypač vaikų, rūpesčio jais. Tačiau ir prisimindama pareigas irjas didindama laisvu altruistiniu apsisprendimu, ir pati apribodama gyvenimiškąjį dvasios prasiskleidimą (santykiai su Kazimieru Jonavičium) Marija negali užslopinti savyje sielos plazdėjimo,ilgėjimosi.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 3 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (707 žodžiai)
  • Moksliuke095
  • Lietuvio (lietuvės) paveikslas įvairių laikotarpių literatūroje
    10 - 8 balsai (-ų)
Lietuvio (lietuvės) paveikslas įvairių laikotarpių literatūroje. (2016 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvio-lietuves-paveikslas-ivairiu-laikotarpiu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:14
×