Lietuviški naujadarai - vienas iš būdų išsaugoti kalbą - Kalba, 10 kalbėjimo potemė


Lietuviski naujadarai vienas is budu issaugoti kalba. Lietuvių kalbos naujadarai. Lietuviški naujadarai – vienas iš būdų išsaugoti kalbą. Lietuviški naujadarai – vienas iš būdų išsaugoti kalbą.. Naujadarai lietuviu kalboje. Lietuviski naujadarai-vienas is budu issaugoti kalba. Lietuviški naujadarai – vienas iš būdų išsaugoti kalbą. Naujadarai vienas is budu issaugoti kalba. Būdai išsaugoti kalbą. Budai kaip issaugoti lietuviu kalba.

10 klasės kalbėjimas. Kalbėjimo potemė 2013m. Tema: Kalba. 10 potemė. Lietuviški naujadarai – vienas iš būdų išsaugoti kalbą. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, argumentuotai pritarkite šiai minčiai ar ją paneikite.

Kaip ir kiekviena kita kalba, lietuvių kalba turi prisitaikyti prie sparčiai besikeičiančio pasaulio. Akivaizdus lietuvių kalbos nykimo momentas – jau baigiama palaidoti lietuviška abėcėlė. Kita vertus lietuviškų naujadarų įtvirtinimui reikia įdėti daug darbo. Taigi norint sukurti lietuvišką naujo termino atitikmenį, reikia ne tik sugalvoti ir kažkaip demokratiškai patvirtinti tinkamiausią vertimą, bet ir išreklamuoti jį visuomenėje bei įtikinti lietuvius naudoti naują žodį. Visiškai naujus lietuviškus žodžius yra daug sunkiau susieti su kitų kalbų originalais, teisingai išversti, nes jų nėra senesniuose žodynuose. Kita vertus naujų lietuviškų žodžių populiarinimas reikalauja didelių investicijų ir tik labai maža dalis lietuvių aktyviai domisi lietuvių kalbos politikalietuvių kalbai gresia didžiausias pavojus. Kadangi naudoti barbarizmus yra patogiausia, dabartinis valstybinis kalbos ignoravimas reiškia nenumaldomą svetimžodžių daugėjimą ir vis gilesnį jų skverbimąsi į lietuvių kalbą. Jei nenorime, kad lietuvių kalba taptų negyvu muziejaus eksponatu, turime ją saugoti, puoselėti ir tobulinti – ir, svarbiausia, ne tik gražiais žodžiais.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (693 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lietuviški naujadarai - vienas iš būdų išsaugoti kalbą - Kalba, 10 kalbėjimo potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuviški naujadarai - vienas iš būdų išsaugoti kalbą - Kalba, 10 kalbėjimo potemė. (2013 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviski-naujadarai---vienas-is-budu-issaugoti-kalba---kalba-10-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:45
×