Lietuviškos paieškos sistemos ir jų vertinimas


Lietuviskos paieskos svetaines. Lietuviska paieskos sistema. Paieskos sistema. Paieškos lietuviškos. Kitos paieškos sistemos. Ftp:// lietuviska. "pajieskos svetaines". Lietuviskos pajieskos sistemos. Paieskos svetaines is ju naudojimas. 3.pagrindinis reikalavimas, kurį turi atlikti lietuviškos paieškos sistemos?.

Įvadas. Lietuvoje sukurtos paieškos sistemos. „lithuania-on-line“. „google“ (http://www. Google. Lt/). „search. Lt“ (http://www. Search. Lt/). „delfi“ (http://www. Delfi. Lt/). „litin net“ – lietuva ir internetas (http://www. Litin. Net/). „interneto centras“ (http://www. Centras. Lt/). „lituanian ftp search“ (fttp://www. Ftpsearch. Lt/). Informacijos vertinimas. Literatūra. Problema, kaip rasti informacijos internete, atsirado beveik kartu su pačiu internetu, nes nėra vienos svetainės, kurioje atsispindėtų visa internete esanti informacija. Šią problemą padeda spręsti paieškos įrankiai, ieškantys informacijos lietuvoje registruotose svetainėse. Šiandien gausybė interneto svetainių, kurios skirtos informacijos paieškai.

Nuolat auganti Lietuviškojo voratinklio dalis integruojasi į visas gyvenimo sritis, neaplenkdama mokyklų, bibliotekų, valstybės įstaigų ir įvairių paslaugų tiekėjų, spaudos, televizijos ir visų kitų, kurie dalį savo verslo ir net asmeninio gyvenimo patikėjo pasauliniam kompiuterių tinklui. Apie Lietuviškas interneto svetaines skaitome laikraščiuose, girdime per radiją, televiziją ar iš savo pažįstamų. Tačiau, kad ir kiek būtume skaitę ar girdėję, dažnai susiduriame su problema, kai reikia konkrečios informacijos.

Problema, kaip rasti informacijos internete, atsirado beveik kartu su pačiu internetu, nes nėra vienos svetainės, kurioje atsispindėtų visa internete esanti informacija. Šiandien gausybė i kuo labiau plečiasi Lietuviškoji interneto dalis, tuo svarbesnė tampa galimybė tiksliai ir greitai susirasti rūpimą informaciją. Ne taip paprasta susekti visas naujai pasirodžiusias arba iš esmės atnaujintas Lietuviškas www svetaines - ypač jeigu jos nesireklamuoja. Tad daugelio reikiamų tinklapių adresų reikia arba teirautis draugų, arba nuolat plėsti naršyklės nuorodų sąrašą.

šią problemą padeda spręsti Lietuviškos paieškos sistemos. Nors pačios pirmosios atsirado jau senokai, tačiau lig šiol vis kuriamos naujos, turinčios dar geriau susitvarkyti su informacijos paieška.

Norėdami įvertinti Lietuviškas paieškos sistemas, pirmiausia turėtume apibrėžti, ką jomis vadinsime. Savaime aišku, pagrindinis reikalavimas, kurį turi atitikti Lietuviškos paieškos sistemos - kad paiešką būtų galima atlikti naudojant specifinius Lietuviškus rašmenis (ą,č,ę,ė,į. ). Suprantama, paieškos sistemos tinklapyje turi būti vartojama taisyklinga Lietuvių kalba. Pageidautina, kad jo adresas turėtų. Lt galūnę ir taip bent jau išorinuo 1995-ųjų veikiantis Lietuviško interneto resursų katalogas gali daug kuo pasigirti ir daug ką pademonstruoti. Atlaikiusi negailestingos konkurencijos išbandymus, lituania-on-line ir toliau lieka puikaus starto į Lietuvišką voratinklio dalį vieta. Bene įdomiausia svetainės dalis - savaitės žymūno nominacija. Šios nominacijos atsiradimą paaiškina pati lol specifika.

Kitos Lietuviškos paieškos sistemos ieško visuose tam tikro serverio www puslapiuose, o lithuania-on-line apsiriboja paieška serverių pavadinimuose bei trumpuose aprašymuose. Dėl šios specifinės ypatybės bandomosios paieškos rezultatai buvo beveik nuliniai. Todėl šią sistemą galima naudoti tik kaip patį pradinį paieškos etapą - nebent ieškotumėte konkrečios srities.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 486 KB
  • 2011 m.
  • 15 puslapių (2477 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lietuviškos paieškos sistemos ir jų vertinimas
    8 - 3 balsai (-ų)
Lietuviškos paieškos sistemos ir jų vertinimas. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviskos-paieskos-sistemos-ir-ju-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 22:48
×