Analizės ir interpretacijos rašymo atmintinė


Interpretacijos rašymas. Analizės rašymas. Interpretaciju rasymas. Interpretacijos rasymo planas. Interpretaciju rasymo planas. Analizes rasymo pavyzdys. Interpretacijos rašymo reikalavimai. Interpretacijos rasymo taisykles. Interpretacijos planas. Kaip rašomos analizės.

Analizės ir interpretacijos atmintinė. Šis planas turetų padėti ypač 12 klasių mokiniams turintiems netvirtas žinias teksto analizavimo ir interpretacijos srityje. Čia surašyti punktai kurių reiktų ieškoti pačiame tekste, nebutinai visi čia išvardinti punktai turi buti tekste, pateikiama tik ko reiktų reikalauti iš teksto. Tikiuosi šis planas jums padės.

Pastebėk, gal kokią prasmę turi a) pastraipos, strofos, sakiniai; b) skyrybos ženklai; c) fonelaikas. Pasakojimo ar išgyvenimo trukmė. Pasakotojo laiko distancija nuo vaizduojamųjų dalykų. Stebėjimo rakursas (kampas). Amžiaus, metų, paros, valandos ar akimirkos laikas. Cronologiškas ar sukeistas laikas. Kokia laiko prasmė kūriniui.

Erdvė. Uždara ar atvira. Artima ar tolima. Svetima ar sava. Statinė (namai. ) ar dinaminė (kelionė. ). Sakralinė, kultūrinė ar buitinė (jei namų erdvė); pasiruošimas, kelionės kliūtys, išbandymai, talkininkai ir priešininkai (jei kelionės erdvė). Kas erdvės centras (sodyba, stalas, sodas. ). Pasaulio erdvė – gamta ir visuomenė, žmogaus erdvė – veikla, mintys, emocijos, santykis su pasauliu.

Veiksmo atlikėjai: a) subjektas (pasakotojo – autoriaus kaukė); b) objektas; c) priešininkas (opozicija); d) pagalbininkas; e) adresantas (žmogus, jo aistros, istorija, likimas, dievas, gamta, aplinkybės ir pan. ); f) adresatas. P. S. Viename tekste jie neprivalo būti.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (383 žodžiai)
  • Mokykla
  • Šarūnas
  • Analizės ir interpretacijos rašymo atmintinė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Analizės ir interpretacijos rašymo atmintinė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-analizes-ir-interpretacijos-atmintine.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 02:59
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo