Lietuvių dramose vaizduojamos istorinės asmenybės, dėl kokių savybių rašytojai galėjo pasirinkti šias asmenybes savo kūrinių herojais


Lietuvių dramose dažnai vaizduojamos istorinės asmenybės Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais išsakykite nuomonę, dėl kokių savybių rašytojai galėjo pasirinkti šias asmenybes savo kūrinių herojais. Vinco Krėvės „Skirgaila“. Mažvydas“.


Istorija – palankiausia dirva dramaturgijai vystytis. Nuo antikos laikų išsikovojusi deramą vietą literatūroje, drama per amžius neužleido savo pozicijų. Kalbėti apie pasaulinės literatūros klasiką, neminint Sofoklio, V. Šekspyro, A. Kamiu, jau nebeįmanoma. Žymiausi Lietuvos dramos kūrėjai taip pat apmąstė svarbiausius šalies istorijos momentus, atgaivino didžiausius politinius veikėjus. Jų kūriniuose prabilo Mindaugas – žmogus ir valdovas, sukūręs Lietuvos valstybę, Mažvydas – tremtinys, atvėręs duris į kultūrą, Skirgaila – kunigaikštis, atsidūręs tikėjimų kryžkelėje. Taigi, šiandien aptarsiu kelis draminius kūrinius, kurių pagrindiniai veikėjai – istorinės asmenybės. Pristatydamas kūrinius kartu aptarsiu koks meninės išmonės ir istorinių faktų santykis šiuose dramos kūriniuose.

Skirgaila – ne itin ryški figūra senųjų Lietuvos kunigaikščių plejadoje. Istorikai dažniausiai jį vaizduoja kaip agresyvaus būdo asmenybę ir negatyvų politinį veikėją, įsivėlusį į tamsias intrigas prieš Kęstutį bei Vytautą.

Įdomu, kodėl V. Krėvė pasirinko būten tokią istorinę asmenybę? Galbūt dėl to, jog pagrindinis šios dramos veikėjas nėra labai žinoma istorinė asmenybė. Manau ne vienam teko atsivesrti ir sužinoti, kas yra toks Skirgaila skaitant šią istorinę dramą.

Pirmoji trilogijos dalis „Mindaugas“ – Just. Marcinkevičiaus drama, atskleidžianti vieną iš tragiškiausių ir didingiausių mūsų istorijos momentų – Lietuvos valstybės atkūrimą, jos pradžių pradžią. Poetas meniškai atskleidžia, kaip istorinis procesas, dideli tikslai, veikia žmogų, jo sielą, gyvenimą ir likimą.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1200 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agne
  • Lietuvių dramose vaizduojamos istorinės asmenybės, dėl kokių savybių rašytojai galėjo pasirinkti šias asmenybes savo kūrinių herojais
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvių dramose vaizduojamos istorinės asmenybės, dėl kokių savybių rašytojai galėjo pasirinkti šias asmenybes savo kūrinių herojais. (2019 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-dramose-vaizduojamos-istorines-asmenybes-del-kokiu-savybiu-rasytojai-galejo-pasirinkti-sias-asmenybes-savo-kuriniu-herojais.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 15:22
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo