Lietuvių egzodo autoriai


Egzodo rasytojai. Egzodo kartos skirstomos. Kaip skirstomas egzodas. Egzodo literatura išeivijos rašytojų kartos. Trys grupes egzodo literatura. Bezemiai rasytojai. Kaip skirstoma egzodo literatura?. Kaip skirstoma egzodo literatura. Egzodo poezijos skirstymas. Egzodas testas.

Egzodo autoriai rašinys.

Lietuvių literatūroje gausu įvairiausių literatūrinių srovių, turinčių labai didelę prasmę mūsų tautos kultūrai. Daugelis šioms srovėms priklausančių autorių gyveno ir kūrė Lietuvoje, tačiau naujosios kartos – egzodo autoriai savo brandžiausius ir geriausius kūrinius parašė už Lietuvos ribų, daugiausia Vakarų valstybėse. Literatūra besidomintiems žmonėms labai svarbi jų pasaulėžiūra ir šių autorių kūrybos bruožai, todėl norėčiau įdėmiau apžvelgti egzodo literatūrą.

Egzodo literatūros atstovai skirstomi į tris pagrindines kartas. Pirmoji išeivių karta buvo vadinama nepriklausomos Lietuvos ,,Augintiniais‘‘, nes jie užaugo Lietuvoje ir iš jos pasitraukė jau gerai žinomi. Šios kartos atstovai pabrėžia tautinius, etinius poezijos tikslus, išeivių bendruomenę vienijantį literatūros vaidmenį. Pagrindinės jų eilėraščių temos – tėvynės ilgesys, žmogaus išplėšto iš gimtojo krašto, likimas, tėvynės lemties apmąstymas.

  • Filologija Rašinys
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (714 žodžiai)
  • Lukas
  • Lietuvių egzodo autoriai
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvių egzodo autoriai. (2013 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-egzodo-autoriai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:17
×