Lietuvių egzodo literatūra: klausimai ir atsakymai


Kazys Bradūnas 1917. Alfonsas Nyka – Niliūnas 1919. Henrikas Nagys 1920. Algimantas Mackus 1932. Liūnė Sutema 1927. Jonas Mekas 1922.


1.1Kokią literatūrą vadiname egzodo literatūra?Tai literatūra, kuri buvo sukurta po Antrojo Pasaulinio karo(tiksliau, 1944m.), į Vakarus emigravusių rašytojų. Tie rašytojai skelbėsi kaip lietuviškos meninės kūrybos tęsėjai, nes tėvynę užspaudę okupantai,o nacionalinę literatūrą buvo įmanoma plėtoti tik už šalies sienų. Egzodo literatūra rėmesi asmenine iniciatyva, entuziazmu, pasiaukojimu.

1.2Kokios buvo egzodo rašytojų kūrybos sąlygos?Iš pradžių kūryba prasidėjo perkeltų asmenų stovykloje, bet poeto veikla buvo tesiama įvairiose šalyse kaip JAV, Kanada, Australija. Bet kitose šalyse, nei vienas rašytojas negalėjo pragyventi iš literatūrinio darbo, nes svetimame krašte turėjo viska pradėti nuo nulio, iš pradžių jie turėjo dirbti sunkų darbą, o kūrybai galėjo skirti tik laisvalaikį. Taip pat, niekas nerėmė rašytojų, tad visa leidyba buvo leidžiama iš jų pačių fondu.

2. Į kokias grupes ir kuo remiantis skirstoma egzodo poezija?Egzodo poetai yra skirstomi pagal kartas, kurios skirtingu laiku išvyko iš Lietuvos. Šios kartos yra 3:

Bet taip pat grupuojama yra ne tik pagal amžių, bet ir pagal rašytojų požiūrį į pasaulį, literatūrą ir pagal jo padėtį.

3.Parašykite kokie poetai ir kodėl vadinami ,,Nepriklausomos Lietuvos augintiniai“? Pakomentuokite jų kūrybą.Šiai kartai priskiriami poetai, kurie paliko Lietuva , kaip subrendę rašytojai, žinomi skaitytojams. Šių poetų kūrybinis likimas išeivijoje yra pats dramatiškiausias.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1250 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Aidas
  • Lietuvių egzodo literatūra: klausimai ir atsakymai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvių egzodo literatūra: klausimai ir atsakymai. (2021 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-egzodo-literatura-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 05:10
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo