Lietuvių epochos ir autoriai


Kristijonas donelaitis ( apšvieta. Kontekstas ( apie autorių Tikslas – apibūdinti lietuvių būrų bendruomenę , dvasinius jos bruožus , materialinę ir socialinę padėtį. UNESCO sprendimu 1977 aisiais. Donelaičio Metai “ buvo įtraukti į Europos šedevrų rinkinį. Literatūros klasiko vardu jau pavadinti 2014 ieji Lietuvos metai. Valstiečių vertybių sistemą sudaro darbas , kuklumas , tikėjimas , paprastumas. Baisiausios ydos tinginystė , girtuokliavimas , svetimų papročių medžiojimas. Slunkius ir Pelėda. Gamta. Donelaičio poemoje tiesiogiai susijusi su žmogaus gyvenimo įvykiais ir jų nuotaika. Kristijono Donelaičio poemoje Metai “ viena iš svarbiausių temų yra tikėjimas. Donelaitį ir poemos „ metai “ temas pasiskaityti anksčiau atsiųstuoselapuose! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! Adomas mickevičius ( romantizmas. Tai ir yra romantizmo Lietuvoje pradžia. Draugijos buvo susektos , daug jaunų? Monių suimta.. („. („ Krymo sonetai “Adomas mickevičius. Kontekstas ( apie autorių. Studijos Vilniaus universitete. Čia tuo metu veikė slaptos Filomatų mokslo mylėtojų ir Filaretų doros mylėtojų draugijos. Krymo sonetai “. Akermano stepės. Pasiskaityti apie analizę sąsiuviniuose , kas rašė vėlinės “. Svarbiausia , moralinę pareigą būti žmoniškam , gyveni ne vien sau. Mickevičius išaukština socialinio teisingumo , atsaomybės už savo gyvenimą , žmoniškumo idėjas. Kūrėjo genijaus. Pasiskaityti sąsiuviniuose romantika “ ( prisiminti eilėraštį. Antanas baranauskas. Eilėraštis Dainų dainelė “, poemos Kelionė Petarburkan “, Pasikalbėjimas Giesminyko su Lietuva “ Dievo rykštė ir malonė “, Anykščių šilelis “. Dainų dainelė “. Anykščių šilelis “! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! Miškas ir lietuvis. Miškas – šventovė , teikianti malonumą , ugdanti dvasią , kūrybines galias bei žadinanti tyriausius jausmus. Lietuviai nuo senų pagonybės laikų garbinę mišką , jį tausoję. Matomi vidiniai ryšiai su ir mišku. Miškas žmogų stichinių nelaimių , kovų , politinių represijų laikotarpiais gelbėjęs , ne tik buitines reikmes tenkinęs. Galiausiai lietuvius užvaldo godumas. Iš miško galima užsidirbti pinigų , dingsta miško šventumas. Pagaliau šilelį visiškai išnaikino kučmeisteriai ", caro biurokratinės administracijos atstovai , o lietuviai jo negynė. Miško naikinimo pasekmės. Egoistiškas , savanaudiškas žmonių elgesys visiškai sunaikino mišką. Vincas kudirka. Aušros “ paveiktas ima dirbti dėl Lietuvos. Sausio mėnesį Tilžėje išeina pirmasis Varpo numeris. Kontekstas. ( apie autorių.

UNESCO sprendimu 1977-aisiais K.Donelaičio „Metai“ buvo įtraukti į Europos šedevrų rinkinį.

Gamta K. Donelaičio poemoje tiesiogiai susijusi su žmogaus gyvenimo įvykiais ir jų nuotaika.

APIE K.DONELAITĮ IR POEMOS „ METAI“ TEMAS PASISKAITYTI ANKSČIAU ATSIŲSTUOSELAPUOSE!!!!!!!!!!!!!!

4 dalis atskleidžia svajones, idealų ir tikrovės neatitikimą. Gustavas – romantinė asmenybė. Jis iškeliamas aukščiau už paprastus mirtinguosius. Atskleidžiama romantinė meilė moteriai.

„Aušros“ paveiktas ima dirbti dėl Lietuvos. Varšuvoje įkuriama patriotinė lietuvių draugija „Lietuva“.

Laikraštis „Varpas“. Poezijos rinkinys „Laisvos valandos“. Rašo satyras. Verčia Dž. Baironą, F. Šilerį, I. Krylovą.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2014 m.
  • 8 puslapiai (3012 žodžiai)
  • Ausrine
  • Lietuvių epochos ir autoriai
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvių epochos ir autoriai. (2014 m. Spalio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-epochos-ir-autoriai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:20
×