Lietuvių instrumentai


Lietuvių liaudies instrumentai. Pagal kilmę instrumentai. Kanklės. Tradincinis, styginis lietuvių liaudies muzikos instrumentas. Mažosios kanklės – turi 5-12 stygų. Kontrabosinės kanklės – turi 15 stygų. Bosinės kanklės – turi 20 stygų. Pūslinė. Styginis liaudies muzikos. Skudučiai. Dar vadinami skudutėmis. Lamzdelis (lumzdelis). Lietuvių liaudies pučiamasis muzikos instrumentas. Birbynė. Tai pučiamasis lietuvių liaudies instrumentas. Daudytė. Tradicinis, pučiamasis lietuvių liaudies muzikos instrumentas. Ožragis. Etnografinis lietuvių liaudies muzikos instrumentas iš ožio rago su skylutėmis ir mediniu pūstuku. Skrabalai. Tai įvairaus dydžio. Džingulis. Tradicinis lietuvių liaudies ritminis muzikos instrumentas. Dambrelis. Kitaip dar vadinamas. Smuikas. Styginis instrumentas turintis keturias stygas. Akordeonas. Muzikos instrumentas, priklausantis liežuvėlinių aerofonų klasei. Klarnetas. Medinis muzikos instrumentas, chromatinis liežuvėlinis aerofonas. Gitara. Styginis muzikos instrumentas. Būgnai. Mušamasis (perkusinis) muzikos  instrumentas priklausantis membranofonų tipui. Dūdmaišis. Turi maišo pavidalo dumples iš gyvūno odos.

Pagal kilmę instrumentai gali būti skirstomi į autentiškus (vietinės kilmės) ir atneštinius (atkeliavusius iš kitur). Autentiškieji: Styginiai – kanklės, pūslinė (lankas su pūsle); Pučiamieji – skudučiai, lumzdelis, švilpa, molinukas, ragas, Labanoro dūda, birbynė, ožragis, tošelė ir kt. Mušamieji – kelmas, įvairūs būgneliai, skrabalai, tabalai, džingulis (kvieslio lazda) ir kt. Atsineštiniai – iš Vakarų šalių atklydę, dažniausiai fabrike gaminti instrumentai: smuikas, kontrabosas, gitara, armonika, akordeonas, bandonija, dūdmaišis, klarnetas, didysis būgnas ir kt.

Tai pučiamasis lietuvių liaudies instrumentas. Vieno ar dviejų liežuvėlių aerofonas, su pūstuku, ar be jo. Gaminamas iš medžio, žievės, rago, šiaudo ir žąsies plunksnos. Pirmosios ir pačios paprasčiausios birbynės buvo gaminamos piemenų. Dabartinė birbynė gaminama iš: medžio turi raginę taurelę tonines skylutes Skirstomos į: soprano tenoro kontraboso.

  • MS PowerPoint 9381 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (754 žodžiai)
  • Aaaa
  • Lietuvių instrumentai
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvių instrumentai. (2015 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-instrumentai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 11:07
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo