Lietuvių literatūros interpretacijų įžangos


Literatūrinio rašinio įžanga. Literaturinis rasinys izanga. Literaturinio rasinio izanga pavyzdys. Literatūrinio rašinio įžangos pavyzdys. Literatūrinis rašinys pavyzdys. Donelaitis įžanga. Literatūrinio rasinio izangos. Literaturinis rasinys s izanga. Vinco kudirkos ir balio sruogos izangos interpretacijai. Rasinio izangos pavyzdys 12 klasei.

Lietuvių literatūros interpretacijų įžangos. B. Radzevičius. Kazys Bradūnas. Vincas Mykolaitis – Putinas. Juozas Grušas. Justinas Marcinkevičius. Balys Sruoga. Vincas Krėvė. Henrikas Radauskas. Vytautas Mačernis. Kristijonas Donelaitis. Maironis. Antanas Vaičiulaitis. Jonas Biliūnas. Salomėja Nėris. Antanas Škėma. Janina Degutytė. Juozas Aputis. Romualdas Granauskas.

B. Radzevičius yra iškiliausias penktojo dešimtmečio kartos rašytojas. Suėmęs tradicinius epopėjinius romano elementus (gausūs aprašymai, dienoraščių citatos), b. Radzevičiaus kūrinys juda į vieną magnetinį centrą – kaip kaimo aplinkoje, kolektyviniame žmonių buvime, nuo pat kūdikystės dienų formuojasi būsimo literato asmenybė, jo pažinimo resursai, pojūčiai jautrumas, vertybių nuovoka, perskaitytų knygų atverti horizontai , noras pačiam prabilti. Herojus siekia pajusti save kaip tėvynės, gimtinės, giminės žmogų ir kaip autonomišką asmenybę, laisvą kūrėją. Romano priešaušrio vieškeliai pasakojimo būdas artimas eseistikai: tai lyrinė refleksija ir intelektuali analizė. O novelėse atsiskleidžia sudvasintas tikrovės paveikslas.

Kazys bradūnas – ryškiausias žemininkų ideologijos poetas. Jis išleido nemažai lyrikos rinkinių: vilniaus varpai , pėdos arimuose , svetimoji duona , maras , apeigos ir kitus, jiems būdingas gimtosios žemės svarbumas. K. Bradūnui labai svarbi jo gimtinės Lietuvos, ateitis, istorija, jis yra žemės, kultūros ir istorijos poetas. K. Bradūno kūrybai didelę reikšmę turėjo k. Donelaitis, m. K. Čiurlionis. Visos k. Bradūno kūrybos pagrindinė tema – gyvenimas svetimoje žemėje, toli nuo tėvynės, nuo namų. Žemės ilgesys poeto kūryboje poetizuojamas. Šiame eilėraštyje, kaip ir daugelyje kitų, labai svarbi žemės tema. Čia tėvynės žemė yra viskas, be jos neverta gyventi, o jei gyveni, tai tik egzistuoji.

Vincas mykolaitis – putinas buvo pirmas ryškus intelektualinės – filosofinės lyrikos kūrėjas Lietuvių literatūroje. Jis yra išbandęs visas literatūros rūšis ir pagrindinius žanrus. Lyrika ir romanas altorių šešėly yra v. M. Putino viršukalnė. V. M. Putino kūryboje buvo trys lyrikos periodai ankstyvasis (jaučiama maironio įtaka, turtingų emocinių išgyvenimų skalė, gamtos vaizdai, kaip nuoroda į žmogaus sielą, vidinį pasaulį) , simbolistinis (poetas atsigręžia į regimąjį pasaulį, fiksuoja išorinę jų įvairovę, tačiau vaizduoja simboliais) ir brandusis (svarbiausias dėmesys žmogaus sielos dramatizmui, sprendžiamos būties problemos). Jo kūrybos pasaulio žmogus dažnai atsiduria proto ir jausmų susikirtimo kryžkelėje, išgyvena dvasines abejones, patiria vidinius konfliktus, nes nori rasti tiesą ir likti ištikimas žmogui ir sau pačiam .

Juozas grušas – vienas didžiausių xx a. Lietuvių dramaturgų, kaip prozininkas debiutavęs dar prieš antrą pasaulinį karą.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2010 m.
  • 4 puslapiai (1699 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vykintė
  • Lietuvių literatūros interpretacijų įžangos
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvių literatūros interpretacijų įžangos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-interpretaciju-izangos.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 18:13
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo