Lietuvių įskaitos kalbėjimas. Pristatykite kelias vaikystės knygas, dariusias įtaką jūsų pasaulėžiūrai


Vaikystes knygos padariusios itaka pasauleziurai. Pristatykite kelias vaikystės knygas, dariusias įtaką jūsų pasaulėžiūrai.. Vaikystes knygos padariusios itaka mano pasauleziurai. Vaikystes knygos padariusios itaka jusu pasauleziurai. Vaikystes knygos padariusios itaka. Lietuvių kalbėjimo planas. Knygos padariusios itaka pasauleziurai. Vaikystes knygos. Lietuviu kalbos kalbejimo planas. Knygos padariusios itaka mano pasauleziurai.

Lietuvių kalbos kalbėjimo įskaita 10kl 2012m. Pristatykite kelias vaikystes knygas, dariusias įtaką jūsų pasaulėžiūrai.

Kiekvienas žmogus turi savo požiūrį į jį supančią aplinką. Kiekvienas priimame skirtingas savybes kitaip, kartais mūsų nuomonės nesutampa, mes vertiname savo ar kitų žmonių poelgius, išsakytas mintis, kito žmogaus išvaizdą ar gyvenimo būdą remdamiesi savo pomėgiais, skoniais ar patirtimi. Kitaip tariant, mes visi turime skirtingą pasaulėžiūrą.

Žmogaus pasaulėžiūra dažniausiai formuojasi jo vaikystėje. Ją formuoti padeda aplinka, tiek namie, tiek mokykloje, taip pat pasaulėžiūrą formuoja mūsų pomėgiai ir palaipsniui gaunamos žinios ir daugybė kitų dalykų. Asmeniškai man mano pasaulėžiūrą suformuoti labai padėjo mano vaikystėje skaitytos knygos. Atsimenu, kaip dar būdama darželyje, vos tik išmokau skaityti, visada skaitydavau įvairias mažas pasakų knygeles, gulinčias kartu su spalvinimo knygelėmis lentynose. Šiek tiek paaugus, mano pomėgis skaityti knygas nesumažėjo.

Viena iš knygų, padariusi man didžiausią įtaką, buvo viename iš lietuvių kalbos konkursų laimėta Hanso Kristiano Anderseno gražiausių pasakų rinkinys. Tačiau šios knygos skaityti iškart nepuoliau. Man prireikė šiek tiek laiko, kadangi daugybė lietuviškų žodžių man dar buvo nesuprantami. Praėjus kiek laiko, pradėjau skaityti pasaką po pasakos, tačiau viena pasaka ypač įstrigo mano mintyse. Pasaka vadinosi „Nauji karaliaus drabužiai“. Šioje istorijoje atskleidžiami keli iš didžiausių mūsų visuomenės trūkūmų- tai pasipūtimas, materializmas, baimė būti nepripažintam, būti kitokiu. Taip pat pasaka parodo, kaip žmonės, siekdami materialinių gerybių ir pripažinimo, ryžtasi kvailiausiems poelgiams ir būna apakinti savo tikslo taip, kad sugeba ignoruoti aiškiai matomą realybę. Priežastis, kodėl ši pasaka buvo artima man, buvo mano dar iš vaikystės neišaugtas egoizmas. Labai gerai atsimenu, kaip mano mama ar tėtis visada sakydavo, kad žmonės, kuriems rūpi tik jie patys, niekur toli nenueis. Pagrindinis pasakos veikėjas- karalius, taip pat buvo egoistas, netgi, sakyčiau, narcizas, kuris taip bijojo pasirodyti esąs neprotingas, nes nemato šilko ir aukso siūlais verptų apsiaustų, kuriuos mato neva tik protingi žmonės, kad galų gale išejo į gatvę nuogas.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (812 žodžiai)
  • Mokykla
  • Maniunia
  • Lietuvių įskaitos kalbėjimas. Pristatykite kelias vaikystės knygas, dariusias įtaką jūsų pasaulėžiūrai
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvių įskaitos kalbėjimas. Pristatykite kelias vaikystės knygas, dariusias įtaką jūsų pasaulėžiūrai. (2012 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-iskaitos-kalbejimas-pristatykite-kelias-vaikystes-knygas-dariusias-itaka-jusu-pasauleziurai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 13:32
×