Lietuvių kalbą nuolat papildo nauji žodžiai. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite naujažodžių kilmę, sandarą ir pasvarstykite, kodėl ne visi jie prigyja - Kalba, 4 potemė


Lietuvių kalbas nuolat papildo nauji zodziai. remdamiesi konkreciais pavyzdziais,aptarkite naujazodzių kilmę sandarą ir pasvarstykite,kodel ne visi jie. Lietuviu kalba kasmet papildo nauji zodziai. Kalbejimas apie naujazodzius. Prigiję naujažodžiai. Kodel nauji zodziai nepritampa prie kalbos. Naujazodziu sandara. Kodel ne visi du zodziai. Neprigiję naujažodžiai.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. 10 klasės kalbėjimo potemė 2016 metams. Kalba 4 potemės kalbėjimo pavyzdys su išplėstiniu planu, šaltiniais. Naujažodžiai papildantys lietuvių kalbą, vieni jų prigyja kiti ne. Kalbėjimas 10 klasei.
4. Lietuvių kalbą nuolat papildo nauji žodžiai. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite naujažodžių kilmę, sandarą ir pasvarstykite, kodėl ne visi jie prigyja.


Gyvenimas nestovi vietoje. Dažnai norime išsaugoti tai kas brangu ir sava, tačiau tenka prisitaikyti prie laiko ir aplinkybių. Pasaulis darosi globalus, įvairios tautos, kultūros, bendrauja tarpusavyje ir keičiasi papročiais, vertybėmis ir žodžiais. Dalis lietuvių studijuoja užsienyje, kur studijos būna anglų kalba. Ne išimtis ir lietuvių kalba. Ji nuolat pasipildo naujais žodžiais. Dalis jų yra svetimybės tiesiog pasiskolintos iš kitų kalbų, ypač iš anglų kalbos. Kita dalis yra kalbininkų sugalvotos alternatyvos, naujažodžiai, siekiant pateikti lietuviškus atitikmenis naujiems žodžiams.

Tačiau ne visada visuomenė naujus žodžius lengvai priima ir ne visi jie prigyja. Dalis naujų žodžių gali atrodyti keisti, kai jau yra sulietuvinti angliški žodžiai prie kurių didžioji visuomenės dalis yra įpratusi. Visuomenės požiūrį ne taip lengva pakeisti, žmonės dažnai elgiasi kaip jiems lengviau ir paprašiau, ir nesirūpina kalbos išsaugojimu ir taisyklingumu.

Ši tema man pasirodė įdomi, todėl šiandien remiantis pavyzdžiais aptarsiu keletą naujažodžių, jų kilmę, sandarą. Pateiksiu prigijusių ir neprigijusių naujažodžių pavyzdžių, pabandysiu surasti priežastis kodėl vieni žodžiai lengvai adaptuojasi mūsų kalboje, o kiti taip ir lieka nepriimti.

  • Lietuvių kalba
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1075 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lietuvių kalbėjimo temos ir potemės 2018 m. 10 ir 12 klasei
  • Microsoft Word 21 KB
  • Lietuvių kalbą nuolat papildo nauji žodžiai. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite naujažodžių kilmę, sandarą ir pasvarstykite, kodėl ne visi jie prigyja - Kalba, 4 potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvių kalbą nuolat papildo nauji žodžiai. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite naujažodžių kilmę, sandarą ir pasvarstykite, kodėl ne visi jie prigyja - Kalba, 4 potemė. (2016 m. Sausio 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuviu-kalba-nuolat-papildo-nauji-zodziai-remdamiesi-konkreciais-pavyzdziais-aptarkite-naujazodziu-kilme-sandara-ir-pasvarstykite-kodel-ne-visi-jie-prigyja.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:20