Lietuvių kalba savo istorijoje daug kartų yra patyrusi kitos kalbos poveikį rašinys


Rašinys. Lietuvių kalba savo istorijoje daug kartų yra patyrusi kitos kalbos poveikį rašinys.

Gimtoji kalba – tai mūsų lietuvių vertybė. Ja turime nuolat rūpintis ir puoselėti. Kalba ir jos kultūra svarbi kiekvienai asmenybei, iš kalbos galime susidaryti nuomonę apie žmogų, jo išsilavinimą, vertybes. Norint ją išsaugoti, svarbu ją tinkamai vartoti, neįsileisti kitų kalbų žodžių. Nuo senų laikų lietuvių kalbai įtaką darė užsienio kalbos. Be jokių abejonių, kiekviena svetima kalba paliko savo pėdsakus. Lietuviai, stengėsi vieningi, atsispirti svetimų kalbų įtakai. Jie puoselėjo gimtąją kalbą, nuolat platino lietuvišką žodį. Na, o kokia situacija šiandien? Gyvename pasaulyje, kuriame reikia prisitaikyti ir nei vienas nuo to nepabėgsime. Daug tautiečių iš kaimų išsikrausto į miestus, išvažiuoja į užsienį. Žmonės turi žymiai daugiau galimybių, nei turėjo anksčiau. Ir štai lietuvių prisitaikymo rezultatas – kenčia gimtoji kalba.

Per visą istoriją mūsų gimtoji kalba yra nemažai nukentėjusi. Lenkų kalba pirmoji kėlė grėsmę lietuvių kalbai. Po Liublino unijos lietuvybė vis labiau silpnėjo. Tai, kas buvo vadinama Lenkijos ir Lietuvos valstybe, buvo suvokiama kaip Lenkijos valstybė. Katalikų bažnyčia dėjo visas pastangas lietuviškumui išnaikinti, lietuvių kalba laikyta pagoniška.

  • Microsoft Word 104 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1053 žodžiai)
  • Mokykla
  • Deimantė
  • Lietuvių kalba savo istorijoje daug kartų yra patyrusi kitos kalbos poveikį rašinys
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvių kalba savo istorijoje daug kartų yra patyrusi kitos kalbos poveikį rašinys. (2016 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-kalba-savo-istorijoje-daug-kartu-yra-patyrusi-kitos-kalbos-poveiki-rasinys.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 03:04
×