Ar žmogaus likimas priklauso nuo charakterio

Auksele

Sveiki, rašau rašinį tem "Ar žmogaus likimas priklauso nuo žmogaus charakterio"? Gal galėtumėte patarti, kokiais kūriniais galėčiau remtis?

KlausimaiLietuvių kalbaLygis: Gimnazija9 atsakymaiKlausimas atsakytas
Kovo 24 d. 09:12
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (9)

123mok

Pati rašiau tokį rašinį tai rėmiausi:

,,Miškais ateina ruduo" Katiliškio romanu aš rašiau apie Agnę, bet galima rašyti ir apie Tilių jis gal labiau net tiktų, nes yra pagrindinis veikėjas.

Rašydama apie Agne iš to romano naudojau tokį teminį sakinį (ir dar keletas minčių ką po to rašiau): Žmogus, sunkiose situacijose sugebantis nepasiduoti savo jausmams, geba būti savo gyvenimo šeimininku. Sugebėjimas suimti save į rankas, kai gyvenimas slysta iš po kojų, yra stipraus žmogaus bruožas, kuris rodo tvirtą charakterį, galintį pakeisti žmogaus likimą. Tokį žmogų savo psichologiniame romane ,,Miškais ateina ruduo" aprašė ir XX a. antros pusės modernistas, Lietuvos išeivijos rašytojas Marius Katiliškis. 

Kitas autorius, kuri aš taip pat naudojau buvo Vincas Mykolaitis - Putinas, jo romanas ,,Altorių šešėly", tokias mintis pastraipos pradžioje naudojau: Asmenybės, kurios lengvai blaškomos sunkių išbandymų, neturinčios stipraus charakterio dažniausiai nesugeba pakeisti savo likimo, bet šalia esantys tvirto charakterio, objektyvios nuomonės žmonės padeda atrasti savo gyvenimo kelią. Aplink mus daug pažeidžiamų bei silpno charakterio žmonių, kurie nesugeba savarankiškai priimti svarbių gyvenimo sprendimų, lemiančių žmogaus likimą. Tokį žmogų savo romane ,,Altorių šešėly" aprašė ir poetas, prozininkas, dramaturgas, literatūros kritikas, istorikas bei teoretikas Vincas Mykolaitis – Putinas. 

Taip pat manau gali remtis ir Antano Škėmos kūriniu ,,balta drobulė" apie Antaną Garšvą rašyti, nes jis savo elgesiu sprendė su kuo būti, kaip elgtis ir panašiai, gali aprašyti jo gyvenimą, koks jis monotoniškas buvo kai pasirinko keltuvininko darbą, kai išvyko iš Lietuvos ir pan.

Tiktų manau ir ,,Dėdės ir dėdienės" kai pagrindinis veikėjas atsisakė savo gyvenimo, savo meilės tam, kad dirbtų dėl brolio šeimos. 

Kovo 24 d. 13:42 Geriausias atsakymas
Santana

Labai tinkamas prancūzų rašytojo Albero Kamiu romanas "Svetimas".

Kovo 24 d. 15:34
Ervin

,,Miškais ateina ruduo" ir ,,Altorių šešėly" puikiai tiktu

Kovo 24 d. 15:48
Radvilė

Šitai temai taip pat manau tiktų ir Dievų miškas nes atsiskleidžia charakteris mirties ir gyvenimo akivaizdoje :) 

Kovo 24 d. 15:53
Ieva

Manau tiktu dauguma Jurgio Savickio noveliu, tokiu kaip "Kova" , "Fleita" ir pan.

Kovo 24 d. 17:40
Augustina

Labas patarimų remtis kūriniais Faustas ir Lygiosios trunka akimirką.

Kovo 25 d. 14:55
Viltė

Be abejonės tiktų, kaip ir minėjai, "Dėdės ir dėdienės" bei "Miškais ateina ruduo" :)

Kovo 25 d. 18:08
mk20

"Altorių šešėly" šiame kūrinyje aprašomas žmogaus gyvenimas, taip pat puikiai parodomas žmogaus charakteris bei užsispyrimas. Manau ši istorija tikrai parodo, kaip keičiasi Liudo Vasario gyvenimas parodant savo užsispyrimą bei tvirtą charakterį.

Kovo 26 d. 20:10
Polina

Manau, kad gerai tiktų remtis M. Katiliškio "Miškais ateina ruduo", bei V.M-Putino "Altorių šešėly".

Kovo 26 d. 22:39
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo