Kaip Jono Radvano "Radviliadoje" pristatoma Lietuva?

Jonas

-Nurodykite, iš kokių elementų kuriamas Lietuvos įvaizdis.

-Didingos žemės ir iškilių, narsių, stiprių žmonių gyvenimo paralelę susiekite su Renesanso estetikos principu, išryškinančiu žmogaus ir gamtos ryšį.

-Palyginkite Lietuvos įvaizdžius : poemoje kuriamą ir ilgai gyvavusį stereotipinį viduramžišką - "miškų ir pelkių kraštas"

-Vartokite literatūros mokslo terminus ir šias sąvokas : poemos pasakotojas, įvaizdis, peizažas, istorinė savimonė, panegirika, hegzametras.

Pastraipa 120-150 žodžių.

Ačiū! 

KlausimaiLietuvių kalbaLygis: Gimnazija4 atsakymaiKlausimas atsakytas
Rugsėjo 16 d. 08:28
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (4)

Indrė

„Radviliadoje“ pavaizduota Lietuva – Vytauto Didžiojo laikų valstybė (neatsitiktinai Vytautas pasirodo Radvilai sapne-regėjime Ulos mūšio išvakarėse ir pavadina jį didžiausia Lietuvos viltimi). Valstybingumo sumenkimas po Liublino unijos, atplėštos didžiulės teritorijos, LDK karinės galios silpnėjimas poemoje ignoruojamas it koks laikinas negalavimas, į kurį neverta kreipti dėmesio. Tai ir laikytina imperinės savimonės apraiška. Jono Radvano kūrinyje lenkai beveik neminimi. Pasak poeto versijos, Livonijos kare ne Abiejų Tautų Respublika, bet Lietuva grumiasi su Maskva, gindama savo teritorijas, ir ją nugali, – unijos tarsi nebūtų buvę. Iškalbingi poeto pastebėjimai, kaip po sudarytų paliaubų Livonija pajunta palengvėjimą „lietuvių grėsmei nuslinkus“ arba kaip Ivanui „netgi užteko drąsos su lietuviais karą pradėti!“.

Jono Radvano kūrinyje nemažai dėmesio skiriama Vilniui, kuris apibūdinamas kaip „gražusis“, „tirštai apgyvendintas“, bet svarbiausia – „globėjas tautų“. Knygos antraštiniame lape nurodyta, kad ji išleista „Vilniuje, lietuvių metropolijoje“.

Rugsėjo 18 d. 20:50 Geriausias atsakymas
Gerda

Daug dėmesio skiriama Vilniaus kraštui. Lietuva atkakliai kovoja už savo teritorijas. 

Rugsėjo 20 d. 11:37
Gerda

Daug dėmesio skiriama sostinės kraštui. Lietuva atkakliai kovoja už savo teritorijas. 

Rugsėjo 20 d. 11:38
Erikas

hgafuyg iquawegtrfūų iuergtuawyerųtėršųq ieuatyiųašte yug 

Rugsėjo 20 d. 18:18
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo