Kaip vaikai vaizduojami Jurgio Savickio kūrinyje "kova" ? O kokiose situacijose laikomi brandūs?

Ugnė

Noriu sužinoti kokie buvo vaikų bruožai ir ar jie laikomi brandesniais už suaugusius?

KlausimaiLietuvių kalbaLygis: Gimnazija1 atsakymasKlausimas atsakytas
Balandžio 2 d. 13:39
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (1)

Indrė

Vaikas kovoja už motiną, geresnį savo gyvenimą. Jis svajoja apie normalią šeimą kaip ir kitų. Vaiko vertybės: darni šeima, rūpinimasis buitimi, tėvo veiklumas. Vaikas kovoja už geresnę savo ir šeimos ateitį, už gyvenimo vertybes. Vaikas suprato sudėtingą situaciją, tėvo ydas, jis mažai ką gali padaryti, bet vis tiek siekė, kovojo už savo įsitikinimus, vertybes.

Šiame kūrinyje atsispindi ir vaiko branda. Vaikas išmintingas ne pagal amžių. Jis suvokia tiesas, kurių tėvas nesuvokia. Berniukas įsitikinęs, kad „su šviesiu protu, viskas galima“. Jis supranta, kad galima išgerti, tačiau tik „su protu“ir ne kiekvieną dieną. Vaikas įžvelgė ne tik tėvo ydas, bet ir gerąsias savybes. Berniukui atrodė tai viena iš gerųjų tėvo savybių. Vaikas mato, ne tik tėvo būdo ypatybes, bet ir mamos. Jis, kaip ir visi vaikas, „„mamanką“ laiko „geriausia pasaulyje močiute“. Tačiau žino, kad ji yra nedora, paliestuvauja ir vaikas įvertina jos tokį elgesį laikydamas ja durna: „.bet kai pamato kokį kavalierių, ima ir išlėpsta. Dėl to, kad druna!“ Berniukas suvokia savo realybės dramą.

Balandžio 2 d. 15:19 Geriausias atsakymas
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo