Kas lemia žmogaus požiūrio į vertybių kaitą?

Kamilė

Sveiki, man reikia pagal R.Granauskas, apysaka „Gyvenimas po klevu“ atsakytį į klausimą Kas lemia žmogaus požiūrio į vertybių kaitą? 

KlausimaiLietuvių kalbaLygis: Gimnazija1 atsakymasKlausimas atsakytas
Kovo 31 d. 15:06
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (1)

Indrė

Žmogaus požiūris į vertybes kinta su išgyvenimais. Romualdo Granausko apysakoje „Gyvenimas po klevu“ įvardijami didieji praradimai, visa, kas atskiria žmogų nuo tradicinio gyvenimo ir pastūmėja jį į pražūtį. Viskas pasikeitė. „Išnykusi pagarba žmogui dar labiau skaudina senąją Moniką. Kadaise šeimoje itin svarbus buvęs moters, motinos kultas pamažu nuvertėja. Gyva Kairienė – gyva moters ir motinos pareiga šeimoje. Kenčia ji ir alkį, ir šaltį. Kenčia savo sūnaus ir anūko žmonų moralinį smurtą. Kenčia nuovargį ir tylą, kurioje girdisi tik jos pačios pasenęs alsavimas. Kenčia begalinį vien į mirtį vedantį vienišumą. Ir visa tai ji pakeltų, bet baisiausia yra tai, kad nėra, kas išgirstų jos balsą.“ Galima išskirti keletą dalykų, tiksliau vertybių, kurios akcentuojamos kūrinyje: 1. Tikslo siekimas, reikšmingų dalykų gyvenime gynimas; 2. Požiūrio į darbą keitimas; 3. Pagarba senosios kartos atstovams; 4. Tradicijų puoselėjimas.  Vertybės gali kisti ir su kartomis. Ši apysaka parodo didžiulę prarają tarp skirtingų kartų. Jaunoji karta nesupranta kas buvo praeityje ir nevertina. 

Balandžio 2 d. 16:48 Geriausias atsakymas
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
115 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo