Koki pasakos struktura?

Turiu rengti pristatymus apie pasakas ir jų struktūrą. Koki pasakos struktura?

KlausimaiLietuvių kalbaLygis: Gimnazija4 atsakymaiKlausimas atsakytas
Kovo 4 d. 22:06
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (4)

stebuklinėms pasakoms būdingatam tikra pasakojimo tvarka; iš pradžių iškeliama užduotis,kurią reikia atlikti, tada užduotis atliekama dažnai padedant kitiems veikėjams. šie atsilygina pagrindiniam veikėjui už gerus darbus, gerą širdį. Dažnai , laimėjusiam ar atlikusiam užduotį herojui kenkia piktų kėslų turintis veikėjas,tad herojui tenka įrodyti savo teisumą,įrodyti,kad būtent jis atliko darbus. pasakų pabaigoj siuntėjas( pasakos pradžioj liepęs,paskatinęs atlikti darbus) apdovanoja herojų

Kovo 5 d. 00:20 Geriausias atsakymas
babaobama

Lietuvių pasakos skirstomos į pasakas apie gyvūnus, stebuklų pasakas, pasakas‑legendas, paraboles, novelines pasakas, pasakas apie kvailą velnią, buitines pasakas, melų, formulines pasakas ir pasakas be galo. Dažniausiai būna siužetinės, turi daug variantų, bet išlaikomas gana nuoseklus siužetas.

Kovo 5 d. 09:47 Geriausias atsakymas
000

Kažkokios ypatingos struktūros, kaip literatūrinis ar samprotavimo rašinys, neturi. Rašant pasaką - svarbu, kad ji turėtų savo pavadinimą ir dalies pavadinimą (labiau apibendrintas kažkoks tai daliai tinkamas pavadinimas).

Kovo 4 d. 22:53
tomas

geriau jeigu tu rasytum apie indoeuropiečių mitologijos nes mano manimu isai pats lengviausias ir daugiausiai turi siuzetu ir strukturu

Kovo 5 d. 09:07
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo