Kurinys ,,Metai”

Karolina

kaip atsakyti i šiuos klausimus 

Kaip skirstomi būrai? Kas lemia šitokį skirstymą?
Apibūdinkite pagrindinį kūrinio veikėją Pričkų:
 Kokios jo pareigos?
Ko jis moko? Kokių patarimų duoda būrams? 
Jo likimas?

Kuo ypatingi Plaučiūnas, Slunkius, Dočys? Dėl kokių priežasčių jie smerkiami

Kokios Dočio teigiamos savybės išryškėja teisme?

Raskite kūrinyje vietas, kurios atskleidžia, kad visi žmonės yra lygūs?

Apibūdinkite būrų ir ponų santykius.

KlausimaiLietuvių kalbaLygis: Profesinė mokykla3 atsakymaiKlausimas atsakytas
Sausio 12 d. 20:22
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (3)

Būrai skirstomi į „viežlybus“ (teigiamus) ir „nenaudėlius“ (neigiamus). Būrai skirstoi pagal asmenybę ir gyvenimo būdą: viežlybai yra darbštūs, moralūs, gero būdo žmonės, o nenaudėliai - girtuokliai, triukšmadariai, tinginiai ir dėl to nuskurdėliai. 

Pričkus – kaimo seniūnas, tarpininkas tarp dvaro ir kaimo. Jo pareigos – pranešti valstiečiams valdžios ir ponų įstatymus, prižiūrėti, kad būrai laiku išeitu į darbą ir uoliai dirbtų. Jis būrus nuorat ragina dirbti, perspėja, kad neįdėjus darbo nebus ir duonos žiemai. Kūrinio pabaigoje jo ponas Pričkų sumuša ir jis iš nuovargio po kelių dienų numiršta. 

Plaučiūnas, slunkius ir Dočys yra nenaudėliai, jie visi yra linkę į girtuokliavimą, smurtą ir ypač tinginystę (dėl to jie ir yra smerkiami).

Dočys yra vertinamas už savo drąsą - teisme jis nebijo pasakyti ponams tiesos, primesti jų pačių klaidas, išsakyti kaltinimusir visą kitą tiesą, kurios neišdrįsta pasakyti kiti būrai. 

Būrai nors ir žmonės, bet ponai į juos labiau žiųri kaip į darbo prietaisus ir patys būrai jaučias kaip vargai - baidžiava regis niekad nesibaigianti, o ir žiemą tenka gyventi neturtingai, nes ponams atitenka didžioji pelno dalis. būrai gerbia savo šeiminikus ir (išskyrus Dočį) nedrįsta jiems atsakyti/prieštarauti.

Sausio 13 d. 22:42 Geriausias atsakymas

Sveiki, iš Jūsų klausimo, sunku suprasti apie kokį kūrinį kalbate. Taip pat kllausimų yra daug, todėl siūlau uždavinėti po vieną.

Sausio 13 d. 22:23
Deividas

Sveiki, iš Jūsų klausimo, sunku suprasti apie kokį kūrinį kalbate. Taip pat kllausimų yra daug, todėl siūlau uždavinėti po to vieną.

Sausio 14 d. 09:02
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo