Literatūrinio rašinio struktūra

Kokia yra literatūrinio rašinio struktūra? Ir ar rašant literatūrinį rašinį būtina gerai žinoti to autoriaus buografiją (net jei remiesi tik jo kūriniu)?

KlausimaiLietuvių kalbaLygis: Gimnazija3 atsakymaiKlausimas atsakytas
Spalio 29 d. 01:16
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (3)

Ramunė

Reikia atsakyti į klausimus: Ką galima rasti kūriniuose pagal duotą temą? Aspektų nagrinėjimas, ne atpasakojimas ir ne siejimas su dabartimi, ne vieta tavo mintims, o vien faktams.

1. Įžanga. + Paaiškinti raktinį žodį, duoti bendro konteksto. + Paminėti autorius, kūrinius. (Tai vaizduojama Albero Kamiu romanuose ir Salomėjos Nėries lyrikoje.) + Kuo skiriasi du aspektai (dvilypumas vienam susiklostė dėl politinių, kitam dėl asmeninių priežasčių).

2. Dėstymas. + Pirmas sakinys — aspektas, kieno ir kuriame kurinyje. + Literatūros analizė + Kas, kodėl, kaip? + Priežastys, padariniai, tikslai, aplinkybės + Esmė yra privesti turinį prie temos + Dominuoja pasakotojas / lyrinis subjektas / prota|antagonistas / pagr., vaizduojamas veikėjas / herojus sako + Dalinė išvada — tai kas čia vaizduojama, ką radau, taikymas pagal aspektą.

3. Dėstymas. Tokia pati struktūra, tik reikėtų žinoti, kad: + Sakykite ne mažiau svarbi ir… arba panaudokite kitą žodelį, kad pririštumėte su pirmąja pastraipa (kita vertus, taip pat).

4. Pabaiga. + Pirmas sakinys — Apibendrindamas galiu teigti, jog literatūroje… / Apibendrinant galima sakyti, kad literatūroje… + Kas būna toje literatūroje? Dar kartą paminėti dalines išvadas, t.y. aspektus. + Galiausia, paskutiniame sakinyje susieti dalines išvadas: kuo skiriasi ir panašūs kūriniai? (Ir Šatrijos Raganos, ir Jurgio Savickio kūriniuose vaizduojamos motinos, bet skiriasi jų vaizdavimo būdas bei požiūris į šeimą, vaikus.) Kas panašu, o kas skirtinga? Du esminiai dalykai, paprasčiausia būtų turinio pararelė.

Rašant rašinį nebūtina žinoti visos informacijos, tačiau reikia žinoti bent keletą svarbių ir autorių išskiriančių faktų. Taip pat svarbu išmanyti patį kūrinį, kokias literatūrinias būdais išreikštos mintys.

Spalio 30 d. 10:59 Geriausias atsakymas

Struktūra: įžanga, 2 dėstymo pastraipos, pabaiga(išvada).

Reikia žinoti autoriaus biografiją, nes nagrinėjant kūrinį reikia pateikti kontekstą.

Spalio 29 d. 13:19

Kuo daugiau biografijos, autoriaus gyvenamojo bei kūrybos laikotarpio konteksto yra žinoma, tuo "turtingesnį" literatūrinio tipo rašinį galima parašyti. Būtina įžanga, dvi dėstymo pastraipos (remiamas bent dviejų autorių kūriniais) bei apibendrinimas. Nagrinėtinas (būtina analizė ir interpretacija) yra kultūrinis, socialinis, biografinis knygos kontekstai. 

Spalio 30 d. 07:57
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo