Nežinau kaip pradėti rašyti rašinį

Izabele

Pas mane visada buvo bėdos su pradžia, mokytoja man rekomenduodavo pradžią praleisti ir rašyti dėstymą, bet vistiek kai parašiau dėstymą pradžios parašyti vistiek nesigaudavo.

KlausimaiLietuvių kalba48 atsakymaiKlausimas atsakytas
Gegužės 29 d. 12:51
Išsamiai atsakykite į lankytojo klausimą ir galėsite užduoti savo klausimą arba peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės. Dovanų kodą gaunate, kai jūsų atsakymas atsako į klausimą su paaiškinimais ir išrenkamas geriausiu atsakymu.

Atsakymai (48)

Antanas

Labas, įžangų rašymas yra lengviausias dalykas iš viso rašinio struktūros. Visados persiskaityk temą, pagalvok ką tu apie ją galėtum pakomentuoti. Pavyzdžiui, jeigu gautum samprotavimo rašinio temą "Kas yra vyriškumas", struktūra būtų geriausia tokia: 1. Labai naudinga pasiremti Šventuoju raštu, paieškok minčių apie vyriškumo temą jame, tada pavyzdžiui pradėk: "Jau nuo pat senų laikų vyriškumas buvo labai plati tema, [Šventojo rašto mintis]. Tada paaiškink sąvoką kas yra vyriškumas ir paskutiniam įžangos sakiniui tiktų: "Tad kyla klausimas, koks gali būti vyriškumas (Rašinio temos tų pačių žodžių geriau nenaudoti, turiu omenyje, geriau nerašyk "Tad kyla klausimas, kas yra vyriškumas", nes tiesiog mažiau taškų iš vertintojo gausi.

Tikiuosi, kažkiek pagelbėjau su įžangos struktūra.

Birželio 1 d. 12:20 Geriausias atsakymas
Gražvydas

Rašinio pradžia (įžanga) rašyti nėra jau taip ir sunku. Įžanga turi būti apie 3-4 sakinius. Įžanga rekomenduočiau pradėti nuo Vieną kartą ir t.t .

Gegužės 29 d. 13:32
daoa

Įžanga yra būtina. Be jos sunku kažką padaryti. Tavo įžanga gali prasidėti taip: Aš norėčiau jums papasakoti..... tai nėra sunku tik 4-5 sakiniai

Gegužės 29 d. 15:01
Karolis

Būtinai pradžioje panaudok įžanga,taipat tau būtinai reikės kuonors pasiremti kokiu kūriniu.

Gegužės 29 d. 16:03
viktorija

Sveiki!

Jei nežinai kaip parašyti įžanga pabandyk ją sugavoti taip, lyg nerašytum, o kelbėtum. Tai rimtai padeda.

Vis tiek įžanga turi būti, bet nebutinai ilga, gali ir buti tik 1 sakinys.

Linkiu sekmės!

Gegužės 29 d. 19:45
kaliandra


Įsivaizduok, kad įžanga - tai lyg piltuvėlis - pradedi rašyti ne konkrečiai,kalbi apie temą, bet kartu ir apie orą, o įžangos pabaigoje keli probleminį klausimą, kuris glaudžiai susijęs su duotąja tema - žodžiu, iš pradžių viskas plačiai, o link 'galo' siaurėja. Taip pat labai gerai pradėti įžanga su citata

Gegužės 29 d. 20:20
Akv

Tiesiog kalbek vaizdziai apie tema opaskutiniames izangos sakini parasyk tema klausymo pavidalu

Gegužės 29 d. 20:28
24DM

na nežinau niekada su įžanga netūrėta pas mane jokių bėdų, bet aš visada pradedu nuo tokių užvedamūjų žodžių, kaip ,,VISAIS LAIKAIS'' arba ,,DAUGUMA ŽMONIŲ'' kažkas tokio kas jau kabina ir toliau jau gali tęsti rašyti toliau panaudodamas temos žodzius. Arba nuo klausimo pradėk ir bus tada lengviau ir pati eigoje galėsi į jį atsakyti.

Gegužės 30 d. 02:05
Luci

Patariu įžangą pradėti kokia nors citata arba temos apibūdinimu, man tai visada padeda

Gegužės 30 d. 11:43
Zeba

Kūrinį pradėk įžanga (pradžioje pasamprotauk, susiek gyvenimo situacijas kartu su duota tema, gale įžangos pateik klausimą: "Tad kyla klausimas: ........ ?") , vėliau pradėk savaip dėstyti ir samprotauti iš savų patirčių, tačiau stenkis viską sieti kartu su kūriniu kuriuo remsies. Vėliau, rašyk "Kalbėdama(-as), apie tai, prisimenu >Autorius< parašyk kažkiek biografinio konteksto apie autorių, vėliau paminėk jo kūrinį, ir pradėk dėstyti viską siedama kartu su duota tema, pabaigoje - apibendrinimas: "Apibendrinant, norėčiau pasakyti, kad ........".

Gegužės 30 d. 12:01
Gytis

Kūrinį pradėk įžanga (pradžioje pasamprotauk, susiek gyvenimo situacijas kartu su duota tema, gale įžangos pateik klausimą: "Tad kyla klausimas: ........ ?") , vėliau pradėk savaip dėstyti ir samprotauti iš savų patirčių, tačiau stenkis viską sieti kartu su kūriniu kuriuo remsies. Vėliau, rašyk "Kalbėdama(-as), apie tai, prisimenu >Autorius< parašyk kažkiek biografinio konteksto apie autorių, vėliau paminėk jo kūrinį, ir pradėk dėstyti viską siedama kartu su duota tema, pabaigoje - apibendrinimas: "Apibendrinant, norėčiau pasakyti, kad ........"

Gegužės 30 d. 16:00
Norman

Reikia paremti įžanga ir turi būti 3-4 sakiniai, pagalvok kaip nori parašyti visą rašinį ir paskui dėliokis ką dedi kur

Gegužės 30 d. 16:34
Norman

Reikia paremti įžanga. Turi būti 3-4 sakiniai, pagalvok kaip nori rašyti rašinį ir paskui paremk ją kokiu kūriniu ar citata. Rašinio pradžia (įžanga) rašyti nėra jau taip ir sunku. Įžanga turi būti apie 3-4 sakinius

Gegužės 30 d. 16:36
Eronas

Pradėk su retoriniu klausimu arba užuomina į rašinį arba į rašinio temą

Gegužės 30 d. 16:37
Algirdas

Aš esu barbė šlapias kamuolys praktikantė bb trankė arklio kiaušis šen arklio kiaušis ten aš pimpokas.

Gegužės 30 d. 18:48
Ernestas

Rašyk įžangą labai greitai. Tu neturi daug laiko galvoti apie tą ka parašyti pradzioja nes pradzia ne yra svarbiausa. Pabandyk tesiog 3-4 sakiniais papasakoti apie ką bus rašinelis.

Gegužės 30 d. 19:58
Deividas

Reikia susikaupti. Pasitelkti mokytojos ar mokytojaus įsakymais, ir bandyti rašyti rašinį kaip pateikiama mokytojaus ar mokytojos nurodymusoe.

Birželio 1 d. 00:28
Kristijonas

Pasapaliok kažką trumpai, galiausiai svarbiausias dalykas yra tavo tezė, ją turi išsikelti įžangos pabaigoje.

Birželio 1 d. 15:12
loloolo

Pradžioje pateik temą (problemą) apie kurią rašysi. Išreišk savo nuomonę. Galima ir citatomis.

Birželio 1 d. 19:59
Igne

Izangoje turi trumpsi aprasyti apie ka bus tekstas apie ka

Birželio 2 d. 10:15
kazkas

Wswgtegtljk awerpweroi awr. Ifrhjqwer 156 awrt

Birželio 2 d. 12:47
Lukas

Rašydamas rašinį geriausia remtis kažkuo ( skaitytais kuriniais, savo asmenine patirtimo, istorija ). Pradedi rašyti įžanga tai apie savo manymu keliama problema papasakoji pvz : jei rašai apie vertybes ir tinka tam atvejui meilė. Tai ir rašai, kad tai yra... ( bet ne įrodinėk savo mintį ), (geriau kokio rašytojo manymu sugalvota), tuomet duodi klausima, (Taigi ar meilė ištikrųjų egziztuoja ?). Tada pasirenki kurinius pvz apie meilę, ( pvz. meilė suvokiama kaip... ir šiuo atveju verta pamineti žymų kurinį... ) taip rašai kokias tris destymo pastraipas ir prieš kiekvieną pastraipą argumentuoji. Pabaigą viską apibendrini (Taigi meilė galima sakyti ištikrųjų egziztuoja, nes...). Manau susitvarkysi. Sekmės :)

Birželio 2 d. 15:13
Rojus

1. Pradžia pvz.: karta gyneno lalla ir papa. Jie sugalvojo pakeliaut po pasaulį...

2. Įvikis Pvz.: Kartą keliaudami pamatė loky ir jis užpyko jog peržengė jo valdas ir jis pardėjo juos vytis.

3. Pabaiga Pvz.: Bet jie paspruko ir negryžo atgal. 

4. Atsisveikinimas ir pfso

Birželio 2 d. 18:49
Doras

Izangoje parasai apie ka kalbesi destymo pastraipose:) neisipleciant max 2-3 sakinukai 

Birželio 2 d. 19:36
Aigaras

 Pabandyk tesiog 3-4 sakiniais papasakoti apie ką bus rašinelis.

Birželio 2 d. 20:14
voras

tiesiog paprastai xd 

harcerstwo to braterstweo xd pisze sb bo nic njie

Birželio 2 d. 22:02
Luka

Rašinio pirma, aš dažniausiai pradedu gražiu įžanginiu sakiniu nusakančių mano rašinio tema, keliais sakiniais ji praplečiu ir nukeliauja į konkretų temos pavadinimą. Pastraipa pabaigiu probleminiais klausimais.

Birželio 2 d. 22:21
rokas

tikiuosi padies atlikti bandtmus tos formules 

Birželio 3 d. 07:04
Jokubas

Tiesiog parasyk sakini, kuris butu lyg uzuomina i tavo destyma ir skambetu protingai :D

Birželio 3 d. 07:23
Sandra

Sveika, Izabele,

Noriu tave nuraminti, kad, jei tau pavyksta rašinyje viską išdėstyti gerai ir kliūna tik įžanga, tai ir įžangos galima išmokti :). Manau, kad jau žinai, jog įžanga turi būti neilga 3-4 sakiniai. Tai gali būti kokio autoriaus citata. Rašinio įžanga turi įvesti į dėstymą arba, kitaip sakant, į pasakojimą. Pirmiausia siūlau tau paskaityti daugiau rašinių su gera įžanga (čia tau gali padėti tavo mokytoja, ji tikrai turės tau tokių rašinių). Gali paskaityti trumpų apsakymų ar esė, kur tau taip pat suteiks vaizdą, kaip atrodo gera įžanga. Patarimas: nesistenk įmantriai formuluoti sakinių, bandyk paprastais sakiniais nusakyti, apie ką tu nori papasakoti šiame rašinyje. Išbandyk ir savo mokytojos patarimą – rašyti pirmiausia dėstymą, o tik po to įžangą. Manau, kad tau pavyks :). Sėkmės!

Birželio 3 d. 11:22
gre

man reikia dovanu kodo sorry

Birželio 3 d. 16:19
Lekas

Reikia gerai mokėti. Paskaityk knygų.

Birželio 3 d. 19:55
Naglis

Įžangą pradėk nuo Sąvokos (pvz. Sąžinė- tai vidinis balsas. Šiais laikais žmonės pamiršta kas yra sąžinė.) tai tūrėtų būti 1-2 sakiniai nedaugiau. Poto Problemos Sukūrimas (pvz. Pamiršta, kad ją turi. Neturėdami sąžinės nebejaučia saiko.) 3-4 sakiniai. Ir paskutinis punktas būtų Klausimo iškėlimas (pvz. Taigi kam žmogui reikalinga sąžinė?). Ir viskas įžanga parašyta :).

Birželio 3 d. 20:13
jojo

Gali naudoti google, pasitarti su kitais klasės draugais, kitai lietuvių kalbos specialistais ar tėvais. Pradžioje dažniausiai įvedame į temą, pristatome apie ką rašysime, kodėl tema svarbi ar ne, ką ji reiškia tau.

Birželio 3 d. 21:40
Justė

Įžangoje patarčiau apibendrintai, sutrumpintai parašyti apie tai, apie ką rašysite. Dėstyme detalizuokite

Birželio 3 d. 22:00
Vaidas

Rašyk greitai. Tu neturi daug laiko galvoti apie tą ka parašyti pradzioja, nes pradzia ne yra svarbiausa. Pabandyk tesiog keliais sakiniais papasakoti apie ką bus rašinelis.

Birželio 3 d. 22:34
Deividas

Parasai teksta  ir argumentuoji citatomis tai labai padeda praplesti ir gerai remiesi kurinius

Birželio 4 d. 12:35
Arminas

Sveiki,pabandykite paskaityti apie ta tema kuria rašote ir gal pavyks, aš asmęniškai taip darau

Birželio 4 d. 19:17
Jolanta

Įžangos esmė yra nurodyti rašinio kryptį, todėl turėtum pristatyti savo temą iš bendresnės perspektyvos. Pavyzdžiui, labai gerai veikia vadinamieji sakiniai "kabliukai", kuriais gali pradėti rašinį. Tai gali būti įdomūs faktai susiję su tavo rašinio tema arba citatos. Tuomet turi parašyti dar 1-2 sakinius apie tai, ką pristatysi savo darbe, ir paskutinis sakinys turėtų būti kryptis - 2/3 (priklauso nuo to kiek pastraipų, nes kiekvienai pastraipai reikia krypties sakinio) pagrindinių pastraipų temų apibūdinimas keliais žodžiais. (Pvz. jei vienoj pastraipoj kalbi apie kinų kultūrą, tai įžangoje tai ir pamini, jei kitoje kalbi apie kinų istoriją - tai ir pamini įžangoje, kad skaitytojas jau po įžangos žinotų, ko tikėtis tavo darbe).

Birželio 4 d. 21:08
Simona

Man pradžia tai pat sunkiausia, todėl pirmiausia susirandu kuo daugiau informacijos ta tema, apie kurią rašau, tuomet bandau ją susidėstyti taip, kad nesigautų minčių šuolių ir viskas gražiai sueitų į vieną, na, o tuomet jau atomatiškai pasirašau įvadadą, nes būnų,,isivažiavus" į tą temą :)

Birželio 5 d. 13:22
Petras

Belenkaip rasyk ir gerai seni bile teigiama gaut

Birželio 5 d. 14:58
Lukas

rasyk ka galvoji ir ramu

Birželio 5 d. 15:03
Lukas

nueik internete pasiziurek kaip viska daryt 

Birželio 5 d. 15:06
Lukas

Įžanga turi būti 2-4 sakinių, tiesiog susirandi kuo daugiau informacijos apie tą temą ir pradedi rašyti, kartais pats gali pagalvoti kaip ir kur rašyti.

Birželio 5 d. 16:00
Monika

Aš dažniausiai pradedu apibūdinant apskritai kokį nors pasikartojimą ar žmones, o poto trumpai apie ka snekesiu. Tarkim tema - mokomes is klaidu.

pvz. Visi mes darome klaidas. Tačiau klaidos mus sustiprina ir moko gyventi. Manau kad klaidos mus moko ištvermės, ....(dar ko nors), ir ....(dar ko nors).

O tuomet dėstymuose kalbi ka rasei pakutiniam sakiny.

Birželio 5 d. 18:53
Emilija

Pas mane taip pat yra problemų su pradžiomis. Tad bandau tiesiog pradžioje papasakoti apie tai ką rašysiu rašinyje. Tu taip pat gali bandyti!

Birželio 5 d. 21:00
Armandas

Tiesiog pradėk pasakojimą, ir toliau pildyk, stenkis daug neišsiplėsti

Birželio 5 d. 23:54
Ast

Įžanga sudaro 3 dalys. Pirmas sakinys gali būti paaiškinimas raktinio žodžio duoto temoje, tada reikia šiek tiek samprotavimo užteks ir vieno trumpo sakinio susieti viską į bendrą vietą. 2 dalį reikia suformuoti problemą, o 3 dalį reikia pasirinkti vieną kryptį ir ją argumentuoti ( tai bus pagrindinė mintis). Svarbiausia yra nemoralizuoti ir neabsoliutinti t.y. nerašyti, kad visi žmonės ar pnš. Patariu nerašyti jokių įdomių faktų ar citatų pradžioj, nes tokie rašiniai nėra vertinami... 

Birželio 8 d. 12:05
Šis klausimas jau atsakytas ir išrinktas geriausias atsakymas. Atsakykite į klausimus kurie laukia atsakymo.
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema