Novelė „Vagis“ J.Savickis

Miglė

Įvardinkite kūrinio temą ir problemą.

Įvertinkite žmonių elgesį su vagimi. Kokia pasakotojo pozicija? Kuo ji būdinga ekspresionistams?

Kokia žmogaus prigimtis atskleista? Koks požiūris į tradicinį elgesį?

Kokių modernizmui būdingų bruožų galima rasti šioje novelėje? Argumentuokite.

Kokių modernizmui būdingų bruožų galima rasti šioje novelėje? Argumentuokite.

KlausimaiLietuvių kalbaLygis: Profesinė mokykla2 atsakymaiKlausimas atsakytas
Gegužės 31 d. 02:22
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (2)

Violeta

tema: Vagystė kaip ją patiriančių žmonių moralinio išbandymo situacija. Neadekvatus kaimiečių žiaurumas; dviprasmiškas vaiko elgesys.

problema: Vaiko brendimo istorija, filosofiniai žmogaus ir visuomenės prigimties, būties daugiaprasmiškumo klausimai.

Tekste vengiama vienaprasmio vertinimo, vaizduojami netikėti poelgiai. Netikėtumas, kitoniškumas - svarbiausias rašytojo pasakojimo principas, būdingas ekspresionistams.

Kokia žmogaus prigimtis atskleista? Koks požiūris į tradicinį elgesį? Novelės idėja - žmogus gali būti visoks: ir geras, ir blogas. Sugautas vagis yra žmogus, tad neadekvatus žiaurumas jo atžvilgiu verčia mąstyti apie tariamų teisiųjų moralę.

Kokių modernizmui būdingų bruožų galima rasti šioje novelėje? Argumentuokite. Kūrinyje daug dėmesio skiriama spalvoms (išsirašyk citatų) - tuo jis primena neįprastus, ryškius ekspresionistų paveikslus. Be to, visos rašytojo novelės (ir novelė,,Vagis") dažnai nedidelės apimties, primena teatro dekoracijas, tarp kurių veikia teatro kaukes dėvintys personažai. Veikėjams būdinga kaukes, kai niekas nemato, nusimesti ir parodyti savo tikrąją prigimtį.Pasakotojas, pristatantis siužetą, yra taip arti veikėjo, kad kartais neaišku, kas kalba – personažas ar pasakotojas.Autorius nevertina įvykių – interpretuoti leidžia pačiam skaitytojui, nors tekstai dažnai daugiaprasmiai. Neįprastai, moderniai novelėse pažiūrima į įvairias temas: nuvainikuojamas kaimas kaip lietuvių dorybių puoselėtojas (įprastas požiūris tradicinėje literatūroje), į žmogaus prigimtį žvelgiama ironiškai. 

Gegužės 31 d. 10:40 Geriausias atsakymas
Marija

Tema: Vagystė kaip ją patiriančių žmonių moralinio išbandymo situacija. Neadekvatus kaimiečių žiaurumas; dviprasmiškas vaiko elgesys.

Problema: Vaiko brendimo istorija, filosofiniai žmogaus ir visuomenės prigimties, būties daugiaprasmiškumo klausimai.

Gegužės 31 d. 19:43
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
29 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo