PUPP Lietuvių k. kalbėjimo patikrinimas 10 kl.

Iveta

Rašau kalbą tema Ką mano kartai kalba Beatričė (Pagal J. Grušo dramą "Meilė, džiazas ir velnias") .

Ar reikia ką nors parašyti apie autorių? Jeigu reikia tai ką geriausia būtų paminėti?

KlausimaiLietuvių kalbaLygis: Gimnazija3 atsakymaiKlausimas atsakytas
Vasario 18 d. 13:22
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (3)

Viktorija

Apie autorių parašyk po įžanginių sakinių atsakančių į tavo temą. Bent mano mokytojai tinka kai parašai kokio laikotarpio autorius, jo veiklą, kuri būtų susijusi su nagrinėjamu kūriniu ir susieji autoriaus gyvenimą arba gyvenamąjį laikotarpį su nagrinėjamo kūrinio įvykiais. Pvz.: ... apie tai rašo XXa. rašytojas dramaturgas Juozas Grušas tragikomedijoje ,,Meilė, džiazas ir velnias". Paties autoriaus gyvenimas panašus/Autorius patyrė panašius išgyvenimus kaip ir viena iš pagrindinių veikėjų Beatričė/Laikotarpis, kuriuo gyveno autorius (sudarė sąlygas kurti būtent tokia tema)... (Čia aišku kaip pavyzdį sakau, nes ir knygą senokai skaičius ir apie autorių nekažką prisimenu.) 

Tada po kelių tik sakinių (svarbu neįsijaust ir nepradėt pasakot kaip iš wikipedijos) gražiai suvest vėl į kūrinį arba į kūrinio veikėją ir ramiai kalbėt tik apie kūrinį.

Tikiuosi padėjau nors kiek :)

Vasario 18 d. 18:50 Geriausias atsakymas
Nesakysiu

labas, reikia susieti tema su autorio kūriniu tiesiog, apie patį autorių nereikia rašyti.

Vasario 18 d. 17:31
andrius

Man kaip tik sake jog reik uzsiminti apie autoriu ir pasakoti toliau kuryni is eiles pamineti reikia kada buvo parasytas kurinys ir apjungti autoriu su izanga

Vasario 18 d. 18:23
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo