Salomėja Nėris ,,Prie didelio kelio”.

Gabrielė

Kodėl autentiškas Salomėjos Nėries eilėraščių rinkinys ,,Prie didelio kelio" buvo išspausdintas tik po 50 metų?

KlausimaiLietuvių kalbaLygis: Gimnazija4 atsakymaiKlausimas atsakytas
Balandžio 6 d. 15:27
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (4)

Monika

Eilėraščių rinkinį "Prie didelio kelio" parsivežė į Lietuvą po klajonių svetimybėj ir įteikė leidyklai. Deja, išėjo „Lakštingala negali nečiulbėti“, rinkinys su sustiprintais „aktualiais“ kūriniais, su pabrėžtu optimizmu, šlovinant Sovietų Sąjungą. Tad tik po 50-ies metų, buvo galima išleisti tikrąjį, necenzūruotą eilėraščių rinkinį "Prie didelio kelio".

Balandžio 6 d. 16:56 Geriausias atsakymas
Indrė

Tuo metu šis eilėraščių rinkinys turėjo įtvirtinti sovietinio kanono poetės vaizdinį. Tikrasis pavadinimas buvo „Prie didelio kelio“, tačiau leidėjai ją pervadino „Lakštingala negali nečiulbėti“. Taip pat pakeisti/redaguoti ir eilėraščiai. Pamačiusi išleistą eilėraščių rinkinį „Lakštingala negali nečiulbėti“ autorė stūmė jį nuo savęs. „Ta knyga išties buvo labai stipriai perdaryta. Originalus rankraštis „Prie didelio kelio“, jos pačios persiūtas žaliu siūlu, buvo perduotas Valstybinei grožinės literatūros leidyklai ir yra išlikęs. Šis rinkinys turėjo labai aiškią sandarą, struktūrą. „Lakštingala negali nečiulbėti“ – smarkiai redaguotas. To meto santvarka autorei neleido rašyti tam tikrų dalykų, todėl tikrasis variantas galėto išvysti dienos šviesą tik po daugelio metų, kai santvarka pasikeitė.

Balandžio 6 d. 16:10
Rokas

Dėkui to pačio reikėjo

Balandžio 6 d. 21:06
Decibelas100

Sovietų valdžiai buvo neparanku išleisti kūrinius kurie neatitiko režimo nuostatų. Tuo metu kūriniai buvo atitinkamai koreguojami, kad atitiktų sovietinę ideologiją. Todėl rinkinys buvo išleistas po daugelio metų.

Balandžio 7 d. 13:14
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo