Samprotavimo pastraipa

Daiva

Tema: ,,Ar įmanoma būti laisvam nelaisvėje" arba

,,Ką reiškia būti laisvam nelaisvėje" remtis B. Krivicko, V. Mačernio kūryba.

Reikia pasiruošti kalbėti 3min.

KlausimaiLietuvių kalbaLygis: Gimnazija1 atsakymasKlausimas atsakytas
Sausio 24 d. 18:18
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (1)

Laisvas žmogus yra tas, kuris gali būti laisvas net vergovėje. Mano manymu, problema yra ta, kad ne visi žmonės supranta laisvės svarbą. Nėra žmogaus, kuris nenorėtų būti laisvas ir nevaržomas nuo pašalinių veiksnių.

    Visų pirma būti laisvu – tai reiškia nepatirti prievartos, nebūti suvaržytam, ar nuo ko nors priklausomam. Mes visi norime laisvai ir nepriklausomai gyventi, elgtis, kurti. Laisvė būdinga tik žmogui, nes jis vienintelis gali siekti savo tikslų ir pasižymi tokiomis savybėmis kaip valia, ryžtas, drąsa. Būtent puikus pavyzdys yra 1991 metų Sausio 13 dienos įvykiai.Kai žmonės saugojo Televizijos bokštą, nors į juos  buvo šaudoma ir jie buvo suvažinėjami tankais, bet jie tai padarė. Mažos tautos žmonės parodė pasauliui, kokie jie gali būti  vieningi ir stiprūs visi kartu. Tą naktį rašytiniuose šaltiniuose rašoma, kad mirė 14 už laisvę kovojusių žmonių, iš kurių buvo viena moteris ir trylika vyrų. Žuvusių žmonių žygdarbis suvienijo ateities kartas ir davė nepriklausomybę valstybei. Visi turime būti tokie drąsūs, jog būtume laisvi ir nepriklausomi. Pats svarbiausias dalykas žmogui turėtų būti jo laisvė ir nepriklausymas nuo aplinkos veiksnių.

Sausio 25 d. 14:03 Geriausias atsakymas
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo