Samprotavimo pastraipa - kaip rašyti?

Grazina

Laba diena,gavom užduoti parašyti samprotavimo pastraipa,tema geras draugas-dovana.Neisivaizduoju,kas tai?Rašinėlis?Galite paaiškinti?

KlausimaiLietuvių kalbaLygis: Mokykla1 atsakymasKlausimas atsakytas
Balandžio 1 d. 17:43
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (1)

Indrė

Samprotavimo pastraipoje turi būti kelios dalys. Tezė (pagrindinis teiginys) → argumentai (teiginio įrodymai) → išvada (dalinis apibendrinimas).

Pavyzdys: Ko gamtoje ieško žmogaus siela?

Gamtoje individas randa praeities sąsajų su dabartim.(PAGRINDINIS TEIGINYS) Dažnai vienas ar kitas objektas sukelia žmogui prisiminimų ir priverčia lyginti praeitį su dabartimi, vertinti ją bei samprotauti, kokiapriežastislėmėkaitą.Toks dabarties ir praeities lyginimas būdingas vieno ryškiausių Lietuvos romantikų Antano Baranausko poemoje „Anykščių šilelis.“ Kūrinio pasakotojas, eidamas iškirstu mišku, prisimena gražius praeities miškus, kuriuose, anot autoriaus, medžiai augo taip tankiai, kad joks priešas negalėdavo įsiveržti į šalį, ir sieja juos su didinga Lietuvos istorija. Tačiau, matydamasiškirstą  dabarties  mišką,  jisnusivilia,  kad  tarp  dabarties  ir  praeities  iškyla  ryškus kontrastas. Pasakotojo nuomone, anksčiau žmonės buvo vieningi, kaip praeities miškas, o dabar tos vienybės neliko, todėl ir valstybė nebėra tokia atspari svetimšaliams. (ARGUMENTAI) Taigi, gamtoje žmogus ieško praeities pėdsakų ir, lygindamas juos su dabartimi, mąsto bei filosofuoja. (IŠVADA)

Jūsų tema rašinio pavyzdys:
https://www.mokslobaze.lt/rasinys-apie-draugyste.html 

Balandžio 2 d. 15:38 Geriausias atsakymas
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo