Suvokti literatūros vaidmenį lietuvių visuomenės kelyje į Nepriklausomybę

Gerda

Padėkite išanalizuoti šį klausymą prašau. Į ką turėčiau atkreipti dėmesį? 

KlausimaiLietuvių kalbaLygis: Mokykla15 atsakymųKlausimas atsakytas
2019 m.
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (15)

Sandra

Atsakant į šį klausimą geriausiai yra remtis lietuvių literatūra, kuri buvo parašyta trėmimo laikais, pvz., B. Sruogos „Dievų miškas“, taip pat gali paminėti partizanus, - miško brolius - kurie negailėdami savo gyvybės kovojo dėl laisvės. Paieškok informacijos internete, šia tema yra daugybė knygų, straipsnių ir net video medžiagos. Sėkmės!

Kovo 10 d. 15:03 Geriausias atsakymas
Jonas

Tai tiesiog reikia suvokti literatūros vaidmenį lietuvių visuomenės kelyje į Nepriklausomybę

2019 m.
Odeta

Svarbiausia skaityti kūrinius, kurie buvo parašyti šiuo laikotarpiu. Šis laikas išties sunkus, kuris pareikalavo daug aukų. Literatūra tuo laikotarpiu buvo labai svarbi, nes ta buvo lyg atrama.

2019 m.
Mantas

Tai tiesiog reikia suvokti literatūros vaidmenį lietuvių visuomenės kelyje į Nepriklausomybę.

2019 m.
Greta

Literatūra atliko didelį vaidmenį, nes nebuvo nei interneto, vieša spauda išvis buvo korumpuota arba neegzistavo. Knygos padrąsino ir neleido pamiršti savo tautiškumo, ir skatino siekti nepriklausomybės.

2019 m.
Viktorija

Reikia atkreipti dėmesį į nepriklausomybę kaip ją aprašė tuo metu 

Sausio 26 d. 19:12
Petras

Tiesiog liepkite rasyt jiems kaip patys supranta,nes paaugliu fantazija yra labai gera ir jie turi moketi ja isnaudot

Vasario 3 d. 09:07
Aistė

Manau reiktų panarinėti literatūrą apie nepriklausomybės laikotarpį.

Vasario 6 d. 17:02
Aistė

Atkreipti dėmesį į literatūros svarbą.

Vasario 6 d. 17:15
Karolce

Nemažai literatūros veikėjų brandino visuomenę savo eilėmis visiems bendrai siekti nepriklausomybės. 

Vasario 9 d. 16:22
Aurimas

Svarbiausia skaityti kūrinius, kurie buvo parašyti šiuo laikotarpiu. Šis laikas išties sunkus, kuris pareikalavo daug aukų. Literatūra tuo laikotarpiu buvo labai svarbi, nes ta buvo lyg atrama..

Vasario 10 d. 19:40
andrius

turetum atkreipti demesi jog sovietmeciu daug rasytoju rase apie lietuva ir apie lietuviskuma

Vasario 18 d. 18:24
liucija

Literatūra atliko didelį vaidmenį, nes nebuvo nei interneto, vieša spauda išvis buvo korumpuota arba neegzistavo. Knygos padrąsino ir neleido pamiršti savo tautiškumo, ir skatino siekti nepriklausomybės.

Kovo 8 d. 16:36
123mok

Čia žingsniai, kuriuos padarė garsūs kūrėjai, kad artintų Lietuvą prie nepriklausomybės siekimo. šiaip kūryba turėjo žadinti žmones, kad jie norėtų sukilti ir kovoti dėl savo tėvynes. Kūryba skatina pirmiausia pamilti savo kraštą, tada įkvėpia žmones atrasti norą kovoti dėl krašto savo. 

Gimtoji kalba turi tapti valstybine. M. Daukša prakalboje siūlo valstybinės kalbos idėją, teigdamas, kad gimtąja kalba reikia kalbėti visose gyvenimo srityse („bažnyčioje, tarnyboje, namie“), be to, lietuvių kalba turinti tapti ir oficialia valstybės dokumentų kalba (ja buvo rusėnų kalba). Lietuvių kalba turi tapti valstybine, nes būtent gimtoji kalba yra valstybės saugotoja.

„Radviliados“ parašymo tikslas. XVI a. LDK poetas Jonas Radvanas didikų Radvilų draugo Abromavičiaus buvo paprašytas sukurti karvedį Radvilą Rudąjį šlovinantį kūrinį. Taip gimė hegzametru parašytas 3 300 eilučių herojinis „Radviliada“ lotynų, to meto išsilavinusių žmonių, kalba. Kūrinys išleistas 1592 m. Vilniuje, praėjus daugiau nei 20 metų po Liublino unijos, t. y. po Lietuvos susijungimo su Lenkija. Nė vienas iš Radvilų giminės narių susijungimo akto nepasirašė, negana to, slapta vylėsi grąžinti LDK buvusią šlovę ir didybę. Mat po Liublino unijos Lietuva prarado dalį žemių, negalėjo rinkti savo kunigaikščio, tapo provincija. [[Istorinis pasakojimas:Istorinis pasakojimas]] apie Lietuvos didybę turėjo atlyginti politinius ir kultūrinius praradimus, žadinti tautinę savigarbą, tikėjimą valstybės orumu, herojų garbingumu. Taip gimė kūrinys apie galingą Lietuvos valstybę ir tėvynės gynėją Radvilą Rudąjį – vieną garsiausių visų laikų karvedžių.

Kovo 9 d. 21:43
123mok

Turėtum atskleisti kokios idėjos buvo aprašomos literatūroje, ką aukštino kūrėjai, kaip ta kūryba prisidėjo prie nepriklausomybės atgavimo. vieni ten kūrė tam, kad motyvuotų žmones, kuri kūrė, kad atskleistų Lietuvoje vykdavomą sovietų neteisybę. kiti aprašė lietuvius, pačią Lietuvą, kad įrodytų jos grožį, lietuvių išskirtinumą iš kitų tautų 

Kovo 12 d. 18:18
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo