Vinco Mykolaičio - Putino romano „Altorių šešėlį" pagrindinis veikėjas Liudas Vasaris

Samanta

Vasaris dažai kalbasi su savimi, ginčijasi su kitais, sau mintyse prieštarauja. Pabandykite įsivaizduoti, kad polemika kyla tarp dviejų Vasario vidinių balsų - poeto ir kunigo. Ką ir kaip kalbėtų du balsai, jei diskutuotų ta pačia tema, pvz: moteris, kūryba, meilė, idealus kunigas, politika ir t.t. Imoprovizuodami dialogą, remkitės romano tekstu, o ne savo nuomone. 

KlausimaiLietuvių kalbaLygis: Gimnazija1 atsakymasKlausimas atsakytas
Gegužės 17 d. 16:04
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (1)

123mok

Pokalbis dėl įstojimo į kunigystės luomą galėtų būti: kalbėtųsi apie priežastis dėl ko Vasaris įstoja į seminariją ir kodėl ruošiasi ir nori palikti kunigų luomą, o ta ,,kita" jo pusė galėtų pateikti priežastis, kurios sulaikė jį nuo pasitraukimo iš ten. (šiek tiek konteksto kas padėtų šį dialogą sudaryti: stodamas į seminariją, nejaučia jokio noro būti kunigu , taip pat eina į ,,religinę krizę ir tikėjimo netekimo kelią“. Didžiausią įtaką tam turėjo tėvai: ,,Liudas jau nuo pat mažens buvo skirtas leisti į kunigus. Pagyvenęs keletą mėnesių seminarijoje, Liudas supranta, kad būti geru kunigu – tai turėti pašaukimą, o jis jo neturėjo...  

Pokalbis apie moteris galėtų būti toks, kad aptartų kuri moteris padarė didžiausią įtaką jo gyvenimą viena pusė jo aiškintų ką viena atskleidė moteris, o kita lyg priešintųsi ir sakytų ,,ne va šita moteris turėjo daugiau reikšmės mano gyvenime, ji mane paskatino kurti, daryti tai kas yra mano gyvenimo tikslas"

Viena pusė galėtų mėginti aiškinti jam apie tai, kad kūryba yra neatsiejama nuo potyrių ir, kad būdamas kunigu jis negali tokių dalykų siekti, nes taip yra nepriimta kunigų luomui (tarytum mėgintų atkalbėti jį nuo šios minties), o kita Vasario pusė galėtų kalbėti apie tai kiek reikšmės turi kūryba Vasario gyvenime ir ką ji teikia jam 

Gegužės 17 d. 22:15 Geriausias atsakymas
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo