Lietuvių kalbos etiketas


Lietuviu kalbos etiketas referatai. Lietuviu kalbos etiketo reikalavimai. Lietuviu kalbos etiketas referatas. Kalbos etiketo reikalavimai. Lietuviu kalbos etiketo taisykles. Lietuviu etiketo savybes. Musu kalbos etiketas. Etiketo savybes. Lietuviu kalba prestizine kalbs. Lietuviu kalbos etiketas poteme.

Susiformavusias žmonių elgesio taisyklės, apimančias išorinius tarpusavio bendravimo pasireiškimus, įprasta vadinti tarptautiniu žodžiu etiketas. Aptarkite lietuvių kalbos etiketo savybes.

Šiandienos mes neįsivaizduotumėme be bendravimo. Net akmens amžiuje žmonės bendraudavo, tik jų bendravimas buvo kitoks. Jie bendraudavo įvairiausiais gestais ir garsais. Laikui bėgant atsirado vis daugiau žodžių, kurie buvo suprantami vis didesnei visuomenės daliai. Kiek vėliau susiformavo kalbos su tam tikrais reikalavimais, atsirado kalbėsenos normos ir taisyklės, kurios buvo vadinamos vienu žodžiu – etiketas. Viena svarbiausių etiketo dalių yra - kalbos etiketas. Mano nuomone svarbiausiai kalbos etiketą reikėtu vartoti: prašant, atsiprašant, dėkojant ar sveikinantis.

Etiketo formules reikia vartoti atsižvelgiant į žmogų, jo išsilavinimo lygį, jo amžių, padėtį visuomenėje. Bendraujant su aukštesnio rango žmonėmis, reikėtų rinktis kreipinius pagal jų padėtį visuomenėje, pavyzdžiui, vadove, pirmininke, daktare, direktoriau. Tačiau daugelyje kalbų tokiais atvėjais įprasta pridėti mandagumo priedėlį : pone ar ponia. Norint parodyti pagarbą kitam asmeniui ar bendraujant oficialiu stiliumi, vertėtu sakyti, pone ministre, ponia daktare. Kiek kitaip reikėtų elgtis bendraujant su artimais žmonėmis ar draugais. Į tokius adresatus dažniausiai kreipiamės vardu. Kreipiantis į nepažystamą ar aukštesnės visuomenės padėties žmogų, reikėtų naudoti mandagumo įvardį – Jūs, pavyzdžiui, Gal Jūs žinote...? arba tiesiog Gal žinote...?. Taigi bendraujant su tam tikro rango žmonėmis turime pasirinkti tam tikras etiketo formuluotes.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (496 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lauryna
  • Lietuvių kalbos etiketas
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvių kalbos etiketas. (2013 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-kalbos-etiketas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 04:07
×