Lietuvių kalbos istorija gali būti įdomi. pristatykite jums įdomiausius jos faktus ir argumentuotai paaiškinkite, kuo jie jums patrauklūs.


Liudna pasaka lietuvos istorijos liudytoja. Idomi lietuvos istorija. Lietuviu kalba gali buti idomi. Kodel man idomi lietuvos praeitis. Literatura istorijos liudytoja. Istorija praeities liudytoja. Idomus lietuvos istorijos faktai. Lietuviu kalbos istorija idomus faktai. Idomi istorija. Idomiausi lietuviski zodziai.

Lietuvių kalbos istorija gali būti įdomi. Pristatykite jums įdomiausius jos faktus ir argumentuotai paaiškinkite, kuo jie jums patrauklūs.

Kiekvienas žmogaus nužengtas svarbesnis žingsnis, nulementis dabartį, turi savo istoriją. Ispanų rašytojas migelis servantesas yra pasakęs : „istorija - mūsų darbų lobynas, praeities liudytoja, pavyzdys ir pamokymas dabarčiai, įspėjimas ateičiai. “ manau, šį pasisakymą derėtų suprasti taip: „istorija moko, kaip sukurti geresnę ateitį, išvengiant praeities klaidų“. Šiame savo darbe aš norėčiau apžvelgti kelis lietuvių kalbos istorijos žingsnius, nulėmusius dabartinę bendrinę lietuvių kalbą.

Pirmasis faktas, kurį norėčiau pristatyti – kai kurie istorikai teigia, kad lietuvių kalba yra viena iš archajiškiausių kalbų europoje. Šis teiginys pasako, kad baltų kalbos (lietuvių ir latvių) yra mažiausiai pakitusios nuo senovės. Mane šis atradimas labai sudomino, nes tai parodo, kokia lietuvių kalba yra nepakeičiama. Turbūt sutiksite, jei lietuvių kalba nebūtų tokia graži, naudinga bei savita, ji jau būtų išnykusi. Sužinojas šį fakta apie lietuvių kalbos istoriją, aš supratau, kad turiu dar labiau mylėti, vertinti, saugoti bei gerbti savą kalbą: nevartoti savo šnekamojoje kalboje žargonų, barbarizmų. Manau, jei visi lietuvos žmonės tausotų ir gerbtų kalbą – archajiškiausios kalbos titulas lietuvių kalbai prklausytų dar daugel amžių.

Kita įdomi istorinė detalė apie gimtąją kalbą – konstantinas sirvydis 1620m. Išleido pirmąjį lietuvių kalbos žodyną. Jis vadinosi „trjų kalbų žodynu“, kadangi žodynas buvo lenkų k. – lotynų k. – lietuvių k. Mane labiausiai sudomino tas faktas, kad šis žodynas buvo leistas 5 kartus – kiekvieną kartą parašius žodyną buvo neįtraukta daug žodžių. Beje, kai kurie istorikai teigia, kad šį žodyną labai gausiai pirko lietuvos bajorija bei dvasininkija. Galbūt būtų pirkę ir paprasti kaimo žmonės, tačiau dėl nepritekliaus valstiečiai negalėjo įpirkti. Kitas įdomus faktas apie žodyną yra ir šis: jame buvo tik 10 000 lietuviškų žodžių, o dabartiniame lietuvių kalbos žodyne yra nuo 350 000 iki 400 000 žodžių. Manau, šis žodžių skirtumas parodo, kad tuo metu buvo neįmanoma surinkti visų žodžių, vartojamų kalboje.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (662 žodžiai)
  • Mokykla
  • Erikas
  • Lietuvių kalbos istorija gali būti įdomi. pristatykite jums įdomiausius jos faktus ir argumentuotai paaiškinkite, kuo jie jums patrauklūs.
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvių kalbos istorija gali būti įdomi. pristatykite jums įdomiausius jos faktus ir argumentuotai paaiškinkite, kuo jie jums patrauklūs. . (2012 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-kalbos-istorija-gali-buti-idomi-pristatykite-jums-idomiausius-jos-faktus-ir---argumentuotai-paaiskinkite-kuo-jie-jums-patrauklus.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 03:01
×