Lietuvių kalbos istorija gali būti įdomi. Pristatykite jums įdomiausius jos faktus ir argumentuotai paaiškinkite, kuo jie jums patrauklūs


Įdomūs faktai apie lietuvių kalbą. Lietuviu kalbos istorija idomus faktai. Lietuviu kalbos istorijos faktai. Faktai apie lietuviu kalba. Lietuviu kalbos istorija gali buti idomi planas. Lietuviu kalbos istorija gali buti idomi kalbejimas. Įdomybės apie lietuvių kalbą. Lietuviu kalbos istorijos idomiausi faktai. Lietuvių kalba gali būti įdomi. Idomus istorijos faktai.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Lietuvių kalbos istorija įdomi. Pristatykite jums įdomiausius jos faktus ir argumentuotai paaiškinkite, kuo jie jums patrauklūs. Kalbėjimo potemė 2012m. Su planu. Įžanga, dėstymas, išvados.


Lietuvių kalba yra labiausiai vartojama iš rytų baltų kalbų. Ja šneka apie 3 mln. Žmonių lietuvoje, šiek tiek baltarusijoje ir lenkijos šiaurės rytuose. Lietuvių kalbos istorija turėtų būti įdomi kiekvienam lietuviui. Ji turi svarbią praeitį ir daug įdomių faktų. Taigi, o kokie lietuvių kalbos istorijos faktai yra įdomiausi?

Baltų prokalbė yra seniausia iš visų gyvųjų indoeuropiečių kalbų. Lietuvių kalba priklauso indoeuropiečių šeimos kalboms ir kilo iš vadinamosios baltų šakos. Iki šiol išliko tik dvi šios senovėje gausios šakos kalbos: lietuvių ir latvių.

Lietuvių tauta praeityje niekuomet nėra keitusi savo kalbos. Būta dvikalbystės periodų, tačiau jie palyginti neseni. Ilgus tūkstantmečius mūsų kalba rutuliojosi savarankiškai, labai mažai veikiama kitų kalbų. Tas poveikis ėmė stiprėti tik pastaraisiais šimtmečiais. Lietuvių tauta ir kalba kilę iš rytų baltų pietinės dalies, kai šiaurinė dalis kalbine prasme ėmė tolti dėl labai stiprios finų kalbų įtakos. Maišantis su finais, jų kalbos įtaka padėjo formuotis tos šiaurinės dalies gentinėms kalboms: kuršių, žiemgalių, sėlių, latgalių. Iš šio mišinio susiformavo latvių kalba. Išsiskyrimas įvyko pirmojo mūsų eros tūkstantmečio viduryje. Lietuvių kalba kaip baltų kalbų grupės kalba yra glaudžiai susijusi su latvių kalba ir mirusia prūsų kalba.

Lietuvių kalba kaip atskira rytų baltų šakos kalba pietinėje rytinių baltų dalyje ėmė klostytis nuo vii a. Vėliau latvių ir lietuvių kalbos atsiskyrė viena nuo kitos ir vėliau ėmė skilti į tarmes. Manoma, kad apie xiii–xiv a.

Lietuvių kalbos istorija gali būti įdomi. Pristatykite jums įdomiausius jos faktus ir argumentuotai paaiškinkite, kuo jie jums patrauklūs. (2012 m. Kovo 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuviu-kalbos-istorija-gali-buti-idomi-pristatykite-jums-idomiausius-jos-faktus-ir-argumentuotai-paaiskinkite-kuo-jie-jums-patrauklus.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 01:44