Lietuvių kalbos likimas


Lietuvių kalbos likimas.

Šiandien, net ir gyvenant laisvoje demokratiškoje šalyje, sunku išlaikyti taisilklingą ir vaizdingą gimtąją kalbą. Šiais socialinės globalizacijos laikais, jaunimui dažnai pritrūksta laiko atsakinėti draugams taisiklinga,bei vaizdinga kalba. Paaugliai dažniausiai apsieina su žodžių trumpiniais, tokiais kaip: pc, tv, sd ir daugybe kitų. Ką jau kalbėti apie jaunuomenės išgalvotą, gatvės kalbą. Labai svarbu tai, kad ši jaunimo sugalvota kalba neapsiriboja vien tik gatve. Jos pilna visur, kur tik renkasi jauni žmonės: mokykloje, bibliotekoje, kino teatre. Manau, kad šitoks bendravimas ilgainiui gali smarkiai ją sumenkinti, ar net ją išnaikinti. Net Mikalojus Daukša, savo prakalboje į malonųjį skaitytoją rašė: „Kalba yra bendras meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. Sunaikink ją- sunaikinsi santaiką, vienybę ir gerovę.“ Tad, kuo labiau kiekvienas iš mūsų įvertins kalbos svarbą, tuo labiau ją saugosime, bei puoselėsime.

Taigi, nepamirškime, jog kalba viena didžiausių mūsų vertybių. Nepuoselėdami jos pamažu prarastume ir savo kultūra, būtume prišlieti prie kitų valstybių. Net nepastebėtume,kaip tampame vienodi - svetimos kultūros puoselėtojai ar tiesiog ta pati pilka masė. PrisiminkimeJurgio Zaureveino žodžius:“Lietuviais esame mes gimę, Lietuviais norime ir būt!“, tad, lietuviai, nepamirškime,savo protėvių vargo, įdėto į mūsų kalbos gyvavymo testinumą. Puoselėkime, bei gerbkime savo kalbą.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (522 žodžiai)
  • Mokykla
  • Austėja
  • Lietuvių kalbos likimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvių kalbos likimas. (2015 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-kalbos-likimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 21:12
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo