Lietuvių keliautojai


Lietuvių kilmės keliautojai ir geografinis pasaulio pažinimas. Kristupas radvila. Kazys pakštas. Antanas poška. Vladas vitkauskas. Lietuvos keliautojai didelių atradimų nepadarė, bet gerokai papildė geografijos mokslo žinias. Šiek tiek daugiau yra žinoma apie keliautojus ir tyrinėtojus k. Radvilą, j. Čerskį, k. Pakštą, m. Šalčių, k. Arį. Kiek mažiau esame girdėję apie i. Domeiką, i. Chodzką, e. Šileiką, b. Grombčevskį, i. Vaitkevičių – senojo vilniaus universiteto auklėtinius bei o. Truchaną. Šių keliautojų darbai garsino lietuvą.

Lietuvos keliautojai didelių atradimų nepadarė, bet gerokai papildė geografijos mokslo žinias. Radvilą, j. Čerskį, k. Pakštą, m. Šalčių, k. Arį. Kiek mažiau esame girdėję apie i. Domeiką, i. Chodzką, e. Šileiką, b. Grombčevskį, i. Vaitkevičių – senojo vilniaus universiteto auklė seniausiųjų laikų keliautojas buvo mikalojus kristupas radvila našlaitėlis. Jis gimė 1549 m. Rugpjūčio d. Vilniuje. 1563 – 1567 m. Studijavo v. Europos universitetuose.

Laikydamasis to meto tradicijų k. Radvila nutarė aplankyti šventąją žemę. Jis norėjo ne tik aplankyti šventąsias vietas, bet ir pamatyti tų kraštų žmones, sužinoti apie jų papročius, gyvenimo būdą, architektūrą.

1582 m. Jis išvyko iš nesvyžiaus. Gardine gavo karaliaus stepono batoro pritarimą kelionei ir gruodžio pabaigoje jau buvo venecijoje. 1583 m. Apsilankė palestinoje. Jis išplaukė iš venecijos, pakeliui dar buvo sustojęs kretos saloje. Po to apsilankė tripolyje, damaske, dar po poros savaičių nuvyko į egiptą. Visus p gimė alinaukoje, gudeikių parapijoje, užpalių valsčiuje, utenos rajone. 1912 m. Įstojo į Kauno kunigų seminariją, bet nebaigęs pradėjo dirbti birštono vaistinėje. 1914 m. Išvyko į jav tęsti studijų. 1918 m. Baigė mokslus niujorko universiteto sociologijos fakultete, o 1923 m. Šveicarijoje mokėsi gamtos mokslų fakultete. Čia apgynė disertacinį darbą apie Lietuvos klimatą ir gavo daktaro laipsnį.

K. Pakštas aplankė daugelį pasaulio kraštų. 1925 m. Keliavo po jav vakarinę dalį. Ši kelion4 automobiliu truko tris mėnesius. 1927 m. Keliavo po braziliją, o 1930 – 1931 m. – aplink afriką.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (751 žodžiai)
  • Lietuvių keliautojai
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvių keliautojai. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-keliautojai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 15 d. 14:55
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo