Lietuvių liaudies dainos (2)


Lietuvių liaudies dainos.

Kas įdomiausia, kad tautosaka neturi nei vieno autoriaus, be to ji sklido iš lūpų į lupas be jokių užrašų. Tautosakos kūriniai, ypač dainos būdavo atliekamos tik tam tikru laiku tam skirtoje situacijoje ir kintančiais gyvenimo atvejais, todėl pradėjo atskirti į tokiais temines grupes. Darbo dainos, vestuvių dainos, karo dainos ir mažesnę grupę sudarančios vaikų dainos, jaunimo ir meilės dainos. Norint jas dainuoti reikia būtinai žinoti jų atsiradimo priežastį, nes kitaip nesuprasi apie ką dainuojama. Darbo dainos padėdavo dirbti bei būdavo linksmiau jas dainuojant, tada darbas greičiau bėgo. Be abejo aišku, kad lietuvių liaudies dainose dažnai naudojama šakotinė struktūra pavyzdžiui., dainos pradžioje prasideda su beržu, o dainos viduryje viskas tas pats tik beržą sukeičia vietomis su ąžuolu.

Svarbiausias liaudies dainų bruožas lyrizmas – tai yra gilus jausmų išsakymas, reiškimas, nuoširdumas, švelnumas, o ne istorijų eiliavimas. Ne visiem žinoma šūksminė eilutė įsikibus ir aiškiai matoma lietuvių liaudies dainose. Kuri iškart pasižymi iš nesuprantamos prasmės. Jos leidžia manyti, kad pirmiausia gimusi iš melodijos, kuri iškart išsiskleidžia aiškiai matomas jausmų kalną. Simbolika čia taip pat turi daug reikšmės kurios daugelis skaitytojų nepastebi. Dainoms dar būdingi deminutyvai - tai mažybiniai ir sušvelninti žodžiai pavyzdžiui., sesutė, brolelis, senelis, motulė ir taip toliau. Ir nuolatos naudojami epitetai užpildo, beveik visas dainas gausiai.

Pagrindinė šio referato tema bus apie liaudies darbo dainas, kuo jos išsiskiria, kuo jos įdomios ar neįdomios ir bandyti išaiškinti dainų simboliką. Kodėl jos buvo sukurtos ar dabar jau užmirštos? Taigi šiame referate stengsiuosi pristatyti ir išsiaiškinti kokios buvo kelios lietuvių liaudies darbo dainos, nes tai yra beveik užmirštos praeities dainos kurias reikia visiem priminti, kad jos dar yra.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (879 žodžiai)
  • Edas
  • Lietuvių liaudies dainos (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvių liaudies dainos (2). (2015 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-liaudies-dainos-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:35
×