Lietuvių liaudies dainos referatas (2)


Lietuviu liaudies daina oi zydek zydek. Oi zydek zydek dainos zodziai. Oi žydėk žydėk analize. Referatai apie lietuviu liaudies dainas. Referatas lietuviu liaudies dainos. Lietuvių liaudies dainos referatai. Oi zydek zydek daina. Referatas apie lietuviu liaudies dainas. Oi zydek zydek zodziai. Darbo dainos referatas.

Lietuvių referatas. Dainos lietuvos kaime skambėdavo nuo amžių. Lietuvių liaudies dainas savo raštuose mini martynas mažvydas, jonas britkūnas, markas pletorijus. Svarbiausias liaudies dainų bruožas yra žodžių ir melodijos vienovė. Jos atliekamos savita maniera, kuri skiriasi nuo profesionalaus dainavimo. Lietuvos krašto savitumas ryškiausiai atsispindi dainose. Šiuo požiūriu ryškiausiai išsiskiria dzūkų dainos, aukštaičių dainos, žemaičių dainos. Tautosakos kūriniai, ypač dainos, būdavo atliekamos tam tikru metu, tam tikroje situacijoje, susijusios su gamtos ciklu ir su žmogaus darbų tikslu bei asmeninio gyvenimo įvykiais. Dėl to dainos skirstomos į tokias temines grupes kaip darbo dainos, vestuvių dainos, kalendorinių apeigų. Mažesnes grupes sudaro jaunimo, vaikų, meilės dainos ir kitos. Norint suvokti liaudies dainos turinį, meninį savitumą, būtina žinoti apie jos atsiradimo ir atlikimo aplinkybes. Lietuva nuo seno garsėja kaip dainų ir dainininkų kraštas. Šios dainos, paliktos protėvių, yra didelis turtas, kuris atskleidžia poetišką ir gražų jų kūrėjų jausmų pasaulį, pasakoja, kaip senais laikais žmogus gyveno, dėl ko džiaugėsi ar liūdėjo ku ieškojo tvirtybės ir jėgų. Lietuvių liaudies dainos neturi savyje jokių meninio apdorojimo pėdsakų. Jos visos „yra užrašytos iš lūpų valstiečių, kuriuos dažnai sunku būdavo aprašyti jas padainuoti“. Gausybė deminutyvų dainose, vokiečių kalboje žeistų ausį, tačiau lietuvių dainoms jie suteikia „tokį malonų žavesį, tokį mielą švelnumą ir patrauklumą, kuris užburia širdį“. Labiausiai pažymėtina ypatybė, vyraujanti daugelyje dainų, yra senoji mitologija. Naudota literatūra.


Svarbiausias liaudies dainų bruožas yra žodžių ir melodijos vienovė.

Tautosakos kūriniai, ypač dainos, būdavo atliekamos tam tikru metu, tam tikroje situacijoje, susijusios su gamtos ciklu ir su žmogaus darbų tikslu bei asmeninio gyvenimo įvykiais. Šios dainos, paliktos protėvių, yra didelis turtas, kuris atskleidžia poetišką ir gražų jų kūrėjų jausmų pasaulį, pasakoja, kaip senais laikais ˛mogus gyveno, dėl ko džiaugėsi ar liūdėjo ku ieškojo tvirtybės ir jėgų.

Lietuvių liaudies dainos yra lyrinės, nes jose vaizduojami ne patys gyvenimo įvykiai, bet jų sukelti jausmai ir išgyvenimai. Epo, pavyzdžiui baladės elementas yra labai retai sutinkamas. Jei ir sutinkamas tai tik pradas.

  • Lietuvių kalba Referatai
  • 2011 m.
  • Alvydas
  • 6 puslapiai (775 žodžiai)
  • Lietuvių referatai
  • Microsoft Word 22 KB
  • Lietuvių liaudies dainos referatas (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvių liaudies dainos referatas (2). (2011 m. Gruodžio 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuviu-liaudies-dainos-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 22:12