Lietuvių liaudies dainos referatas


Lietuvių liaudies dainos 8. Lietuviu liaudies dainos rasinys. Lietuvių liaudies dainos apie darbą. Dainos apibendrinimo rasinys. Liaufies dainos referatas. Liaudiškos dainos. Rasinys kuo savitos lietuviu liaudies dainos?. Referatas apie lietuviu liaudes dainas. Liaudės dainos ir šiuolaikinė muzika referatas. Liaudies muzikos referatas.

Įvadas. Dėstymas. Dzūkų ir aukštaičių dainos. Šeimos dainos. Raudos. Darbo dainos. Kalendorinių apeigų dainos. Apibendrinimas. Naudota literatūra.

Dainos Lietuvos kaime skambėdavo nuo amžių. Lietuvių liaudies dainas savo raštuose mini Martynas Mažvydas, Jonas Britkūnas, Markas Pletorijus. Pirmasis lietuvių liaudies dainą su melodija užrašė Bridžius Gedkantas 1634m.

Svarbiausias liaudies dainų bruožas yra žodžių ir melodijos vienovė. Jos atliekamos savita maniera, kuri skiriasi nuo profesionalaus dainavimo. Kiekviename krašte, kad ir ta pati daina buvo dainuojama tik tam kraštui ar šeimai savu stiliumi.

Dar ir dabar mūsų krašte yra folklorinis ansamblis kuris dainas dainuoja savitu stiliumi. Šios dainos man skamba labai keistai, lyginant su šiuolaikine muzika. Nelabai mėgstu jų klausytis, todėl nusprendžiau susipažinti su lietuvių liaudies dainomis iš arčiau ir parašyti apie jas referatą.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2013 m.
  • 12 puslapių (1405 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lietuvių liaudies dainos referatas
    8 - 2 balsai (-ų)
Lietuvių liaudies dainos referatas. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-liaudies-dainos-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 15:58
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo