Lietuvių liaudies ornamentai


Įvadas. Analitinė dalis. Ornamentas – tai ne tik puošmena. Lietuvių liaudies ornamentų motyvai. Ornamentų komponavimo būdai. Lietuvių liaudies meno simbolika. Eskizų trumpi aprašymai. Išvados. Šaltiniai. Priedai.


Mišrieji ornamentai – iš išvardytų vaizdinių elementų derinio, t. y. jungiant skirtingų ornamento rūšių elementus į visumą.

Vartai. Vaizduojama augalija ir drugelis. Kiekvienas augalas ar gėlė turi gyvybinės energijos, jis gydo ir saugo nuo nelaimių. Naudojami augaliniai ir gyvuliniai ornamentai (t.y. mišrieji ornamentai). Šiuo metu yra nupiešta viena dalis vartelių, tačiau kita dalis būtų visiškai tokia pati. Nes tarp jų gautųsi simetrija. Ornamentas atliktas ant balto popieriaus lapo su juodu tušu ir plunksna bei juodu geliniu rašikliu. (priedas nr. 2)

Ornamentas „Pavasaris“. Vaizduojama paukščių meile, rūpestis vienu kitu. Naudojami gyvuliniai ornamentai. Paukščiai – nuolatinė gamtos dinamika. Paukščiai buvo laikomi dangaus ir žemės tarpininkais. Pagal komponavimo būdą ornamentas – simetriškas. Ornamentas pjaustytas su peiliu „rėžtuku“ ir priklijuotas ant spalvoto popieriaus lapo. (priedas nr. 3)

Įgyvendinti darbo tikslus sekėsi gerai, su problemomis nesusiduriau, nes žinojau kokias priemones naudosiu atliekant eskizus. Mane labiausiai sudomino augaliniai ir gyvuliniai ornamentai, tad kūriau eskizus būtent su šiais ornamentais. Užsibrėžiau tikslą padaudoti skirtingas priemones, manau man pavyko. Savo eskizais esu patenkinta.

  • Microsoft Word 2180 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1332 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laputemr
  • Lietuvių liaudies ornamentai
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvių liaudies ornamentai. (2016 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-liaudies-ornamentai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 09:11
×