Lietuvių liaudies pasakos skaidrės


Lietuvių liaudies pasakos. Martinas Vilkas, Priekulė, 2015. 01. `. Gyvulinės Stebuklinės Buitinės Nuotykių Formulinės (grandininės). Gyvulinės. Vienos seniausių Sudaro 1/10 visų pasakų. Būdingiausi veikėjai ir jų savybės. Veikėjai – žvėrys. Žinomiausios pasakos. Vilkas ir septyni ožiukai - tai pasaka apie vilką kuris nori suvalgyti ožiukus. Stebuklinės. Tai pasakos apie. Veikėjai. Visose pasakose veikėjai skirstomi į Teigiamus kvailutis. Pelenė – tai pasaka, apie vargšę merginą. Buitinės. Buitinės pasakos turi bendrų bruožų su anekdotais. Nuotykių. Kaip pavadinimas jau. Formulinės. (grandininės). Šios pasakos yra labai senos, jos pasižymi savita kom pozicija. Formulinės iš kitų. Pavyzdys. Formulinė pasaka “Kam tie ponai”. Skaidres paruošė- Priekulės Ievos Simonaitytės mok.

Vienos seniausių; Sudaro 1/10 visų pasakų; Yra apie 200 tipų; Skiriamos 6 grupės.

Tai pasakos apie stebuklus su fėjomis, raganomis ir burtininkais. Jos būna geriausios ir meniškiausios; Kupinos fantastikos ir mitų;.

Visose pasakose veikėjai skirstomi į: Teigiamus: kvailutis, našlaitė, trečias brolis... Neigiamus: žiaurus karalius, pamotė, turtingas brolis...

Pelenė – tai pasaka, apie vargšę merginą, jos pamotę ir stebuklingą kurpaitę. Jonukas ir Grėtutė – tai pasaka, apie šeimos atstumtus vaikus, kurie patenka į raganos pinklęs.

Kaip pavadinimas jau ir pasako, šiose pasakose patiriama daug nuotykių, jose vyksta daug veiksmo. Į nuotykių pasakas gali įeiti tiek stebuklinės, tiek buitinės pasakos – jos apima viską.

Šios pasakos yra labai senos, jos pasižymi savita kom pozicija. Daugelis siužetų žinomi tik Lietuvoje.

Skaidres paruošė- Priekulės Ievos Simonaitytės mok. Martinas Vilkas IV g 2015.01.21.

  • MS PowerPoint 2203 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (403 žodžiai)
  • Mokykla
  • Martinas
  • Lietuvių liaudies pasakos skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Lietuvių liaudies pasakos skaidrės. (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-liaudies-pasakos-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 12:06
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo