Lietuvių liaudies šokiai


Lietuviu liaudies sokiai referatas. Lietuvių liaudies šokis. Liaudies sokiu skaidres. Lietuviu liaudies sokiai failai.

Lietuvių liaudies šokiai. Liaudies šokių motyvai. Liaudies šokis dabar. Išvados. Garsūs lietuvos choreografai. Jurijus smoriginas. Biografija. Vaidmenys. Apdovanojimai. Aira naginevičiutė. Biografija. Žymiausi kūriniai. Choreografija. Įvertinimas.

Formos paprastumas, judesių natūralumas – būdingas lietuvių choreografinės kūrybos bruožas.

Pastaruoju metu Lietuvoje vis labiau atsigręžiama į savosios kultūros turtus, vis labiau pradedama vertinti liaudies kūrybą, į buitį pamažu grįžta liaudies šokis. Didesnis dėmesys skiriamas choreografinio liaudies kūrybos palikimo svarbai ir reikšmei visai kultūros istorijai. Tačiau iš liaudies šokio raidos žinome ,kad istorijos eigoje jo paskirtis keitėsi. Ir kuo labiau artėjame į mūsų dienas, tuo labiau šokis pritaikomas pasilinksminimui, tuo labiau kinta jam ir reikalavimai

Gyvenimas niekada nestovėjo ir nestovi vietoje. Visuomenės istorija rodo, kad kiekvienas šimtmetis, netgi kiekviena žmonių karta istorijai ką nors palieka, nes nuolat atsiranda naujos idėjos, tobulėja darbo priemonės, gausėja žinios, keičiasi visuomeniniai ir žmonių tarpusavio santykiai, turtėja kultūra ir t.t. Natūralu, kad visi tie pakitimai atsispindi ir liaudies kūryboje. Ir tie kūriniai, kurie daugiau ar mažiau apibendrintai įprasmino savo meto gyvenimo reiškinius, visuomeninius santykius, sukaupė būdingiausius tautos dvasinius lobius ir išreiškė visa tai savitomis meninėmis priemonėmis, tie kūriniai išlaikė istorijos bandymus ir išliko. Tačiau buvo kūrinių, kurie tam tikru istoriniu laikotarpiu nors ir buvo aktualūs ir visų priimti,bet pasikeitus istorinėms aplinkybėms ilgainiui būdavo pamirštami ir mirdavo.

Labai netolimas praeities pavyzdys – mūsų dienomis jau nešokami sutartinių šokiai, kurie laikomi pačia seniausia mus dar natūraliu pavidalu pasiekusia liaudies kūryba.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (1233 žodžiai)
  • Mokykla
  • Marijonas
  • Lietuvių liaudies šokiai
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvių liaudies šokiai. (2013 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-liaudies-sokiai.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 00:16
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo