Lietuvių liaudies žaidimai


Įvadas. Lietuvių liaudies žaidimai. Žaidimų prasmė. Lietuvių liaudies žaidimus galime suskirstyti į šias dalis. Keli liaudies žaidimai. Išvados. Literatūra.


Žaidimus Lietuvoje kūrė liaudis. Šiame darbe ir panagrinėsime jų savitumą, pabandysime atskleisti žaidimų svarbą mūsų visų gyvenime, jų reikšmę, kokie jie yra, kaip skirstomi ir kur žaidžiami.

Gydu gydu katutes,Kepė mama bandutes.Vieną davė – neprivalgiau,Antrą davė – nesuvalgiau.Šust į pečių! Šust į pečių!

a)     liaudies žaidimai – rateliai (jie gali būti atliekami tiek dainuojant, tiek šokant, arba ir dainuojant ir šokant pagal lietuvių liaudies melodiją;

Ponas barė katinėlį,Kam sudaužė ąsotėlį,Katinėli, nu- nu- nu,Tave lupti ketinu...

Lietuvių liaudies žaidimai - tai viena iš veiklos formų, kuri skatina žmogaus vystymąsi ir intelektinį tobulėjimą. Jie yra savitiksliai, o jų vertybės slypi pačiuose juose. Žaidimai suteikia ne tik pramogą ir leidžia žmogui pasijusti išplėštam iš monotoniškos gyvenimo tėkmės, bet ir žinių, gabumų, galų gale padeda išgyventi, teikia atidumo, pastabumo, drąsos, gudrumo, moko spręsti rūpesčius, o ne bėgti nuo jų. Reikia pabrėžti, kad žaidimas būdamas kaip pramoga ir atsipalaidavimo būdas, turi tikslias ir kartais net griežtas taisykles, kurioms reikia paklusti ir atlikti tam tikras pareigas. Taigi, be jau minėtu savybių, taip ugdoma drausmė, atsakomybė, pagarba. Tai ir yra liaudies žaidimo tikslas – išmokyti vaikus, paauglius ar net suaugusius socialinių įgūdžių bei pasitikėjimo savimi, padėti sau ir kitiems įveikti sunkumus, priimti optimalų sprendimą, kontroliuoti veiksmus, kryptingai ugdyti valią. Taip ir išauga savigarba ir pasitikėjimas.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1392 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eglė
  • Lietuvių liaudies žaidimai
    10 - 6 balsai (-ų)
Lietuvių liaudies žaidimai. (2016 m. Vasario 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-liaudies-zaidimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 16:00
×