Lietuvių literatūra –Realizmo, Romantizmo, XX a katastrofų laikotarpio epochų dokumentas (A Baranauskas, J Biliūnas, B Sruoga)


Lietuvių literatūra – Realizmo , Romantizmo , XX. katastrofų laikotarpio epochų dokumentas.


Lietuvių literatūra –Realizmo, Romantizmo, XX a. (A.Baranauskas, J.Biliūnas, B.Sruoga)

Literatūros kūrinys turi vaizduoti ne vien svajones ir fantazijas, bet ir susitelkti į tikrovę, rodyti „kasdienio gyvenimo scenas“. Rašytojai realistai visiškai atmetė romantiką: reikia ne svajoti ir įsivaizduoti, o realiai jausti „kojas ant žemės“, taip pat pabrėžė žmogaus kasdienybę – dirbančio, vargstančio žmogaus buitį. Žymiausias lietuvių realizmo epochos rašytojas Jonas Biliūnas savo kūriniuose gilinasi į veikėjų vidinį pasaulį ir išgyvenimus, vaizduoja jų būdo ypatybes, siekia analizuoti psichologinę būseną ir viską vaizduoja taip, kaip ištikrųjų yra, nieko nepagražindamas. Jo kūriniuose dominuoja emocingumas, o ne vaizdingumas. Žymiausias J.Biliūno kūrinys – „Liūdna pasaka“ prasideda lietuviams skaudžia data – 1863 m . sukilimu, kuris, tarsi sūkurys, įsisuko ir sunaikno daugelio jaunų, mylinčių ir mylimų, likimus. Pagrindinės veikėjos Juozapotos vyras Petras Banys su kitais kaimo vyrais stoja į sukilėlių gretas, tačiau tragiškai žūva, o Juozapota, neištvėrusi skaudaus likimo smūgio, palūžta. Nors kūnas išgydomas, tačiau siela sužalota negrįžtamai. Prabėgus daug metų, ji išprotėjusi vis vaikšto, ieškodama savo Petriuko. Toks jos išprotėjimas įrodo, kad ji negali išlikti viena, nes visas gyvenimas buvo susijęs su mylimu ir brangiu žmogumi.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1129 žodžiai)
  • Mokykla
  • Eglė
  • Lietuvių literatūra –Realizmo, Romantizmo, XX a katastrofų laikotarpio epochų dokumentas (A Baranauskas, J Biliūnas, B Sruoga)
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvių literatūra –Realizmo, Romantizmo, XX a katastrofų laikotarpio epochų dokumentas (A Baranauskas, J Biliūnas, B Sruoga). (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-literatura-realizmo-romantizmo-xx-a-katastrofu-laikotarpio-epochu-dokumentas-a-baranauskas-j-biliunas-b-sruoga.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 20:27
×