Lietuvių literatūra 1944 – 1953m


Lietuvių literatūra. 1944 – 1953m. Lietuvių literatūra 1944 – 1953m. Oficialioji sovietinė literatūra. Oficialiosios sovietinės literatūros rašytojai. Partizanų literatūra. Sibiro tremtinių literatūra. Egzodo (išeivijos) literatūra. Visa egzodo literatūra yra skirstoma į tris kartas.

Oficialioji sovietinė literatūra; Partizanų literatūra; Sibiro tremtinių literatūra; Egzodo (išeivijos) literatūra.

Lietuvos miškuose buvo spausdinami laikraštėliai, nedideli poezijos rinkiniai, dienorasčiai. Lietuvių laisvės kova vyko itin sunkiomis sąlygomis. Partizanų poezijoje stebina suvokimas, kad kelio kryptis tik viena – mirtis. Tragiškas finalas garantuotas. Eilėrasčiuose daug kalbama ir apie pasiaukojimą, susitaikymą su lemtimi ir taip pat labai svarbi garbės tema.

Antanas Miškinis: Jo poezija – tai modernaus meno ir liaudies kūrybos sintezė. Jis siekė susieti moderniąją lyriką su liaudies dainas. A. Miškinis poeziją suvokė kaip dainą, jam buvo svarbus poetinio žodžio ir melodijos ryšys. Paraše eilėrasčių rinkinius ,,Balta paukštė”, ,,Varnos prie plento”. Dalia Grinkevičiūtė: Parašė atsiminimus apie tremtinių gyvenimą, išgyvenimus Užpoliarėje. Jiems būdingas grožinės literatūros ir dokumentiškumo derinys. Atsiminimai pavadinimu „Lietuviai prie Laptevų jūros“.

Nepriklausomos lietuvos „augintiniai“. Tai rašytojai, kurie Lietuvą paliko jau subrendę kaip kūrėjai ir žinomi skaitytojams. Pagrindinės jų kūrybos temos buvo Tėvynės ilgesys, žmogaus likimas, Tėvynės lemties apmąstymai. Taip pat kalbama apie Lietuvos istoriją, Tėvynėje likusių kovą už laisvę. Atstovai: Jonas Aistis Henrikas Radauskas Bernardas Brazdžionis.

Visa egzodo literatūra yra skirstoma į tris kartas:.

Žemininkai. Tai rašytojai užaugę ir įgiję išsilavinimą Lietuvoje, bet kūrybiškai subrendę jau vakaruose. Svarbiausia šios kartos motyvais tapo gimtosios žemės ilgesys, benamystė, žmogaus būties, vienatvės išgyvenimai, akistata su svetima kultūra. Atstovai: Kazys Bradūnas Alfonsas Nyka-Niliūnas Marius Katiliškis.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 2524 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (698 žodžiai)
  • Gustas
  • Lietuvių literatūra 1944 – 1953m
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvių literatūra 1944 – 1953m. (2015 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-literatura1944--1953m.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:50
×