Lietuvių literatūros klasikų eilėraščiai, tapę dainomis


Lietuviu klasiku eilerasciai tape dainomis. Brazdžionio eilėraščiai tapę dainomis. Bernardas brazdzionis eilerasciai virte dainomis. Lietuviu kalba lietuviu literaturos klasiku eilerasciai tape dainomis. Lietuviu eilerasciai tape dainomis.

Pristatykite kelis lietuvių literatūros klasikų eilėraščius, tapusius dainomis. Paaiškinkite, kuriuo metu ir kodėl šie eilėraščiai virto dainomis.

Jo kūrybos amplitudė – nuo romantiško svajingumo iki realizmo, nuo švelnių lyriškų plonybių iki grotesko, nuo švelnios maldos iki rūstaus grūmojimo. Pagal Bernardo Brazdžionio eilėraštį "Šaukiu aš tautą", dainą specialiai Vytautui Kernagiui sukūrė kompozitorius Gintautas Abarius. Pasak kompozitoriaus: "Būtent V.Kernagio atliekama daina rado kelią į tautos širdį ir iki šiol skamba kaip pranašiška žinia Lietuvai". Ši daina taip pat siejama su Atgimimo laikotarpiu t.y. su 1987m.

Šie mano pateikti pavyzdžiai rodo, kad Lietuvos poetai buvo gabūs ne tik praeityje, bet ir šiomis dienomis turime jų ir galime jais didžiuotis. Taigi išties gražu, kad tokių didelių leituvių literatūros klasikų eilėraščiai tapo dainomis. Tikėkimės, kad ateityje taip pat turėsime prasmingų eilėraščių, kurie virs dainomis.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (582 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dominyka
  • Lietuvių literatūros klasikų eilėraščiai, tapę dainomis
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvių literatūros klasikų eilėraščiai, tapę dainomis. (2013 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-literaturos-klasiku-eilerasciai-tape-dainomis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 10:53
×