Lietuvių sceninis šokis. šventės. kūrėjai


Lietuviu liaudies sceninis sokis. Sventes referatas. Regionu ir miestu sventes. Regionų ir miestų šventės vienas iš būdų kultūriniam paveldui populiarinti lietuvoje. Referatu temos apie sokius. Regioniniu svenciu reiksme. Temos apie sokius referatas. Referatas apie sokius. Regionu ir miestu sventes vienas is budu kulturiniam pavelduipopuliarinti. dainu svente. Lietuviu liaudies sceniniu šokiu aprasymai.

Įvadas. Lietuvių choreografijos kelias į sceną. Lietuvos dainų šventė. Ansamblis ,,lietuva“. „vingis“. Šokių kūrėjai. Išvados. Naudota literatūra:.

Muzika, teatro menas, dailė mūsų kultūros istorijoje jau giliai suleidę šaknis, tuo tarpu šokis − dar palyginti jauna meninio gyvenimo šaka. Šokio kelias į sceną apžvelgiamas chronologiškai ir suskirstytas laikotarpiais. Medžiagos panaudojimą ir atskirų laikotarpių nušvietimą saistė ir objektyvios aplinkybės ir autoriaus užsibrėžti tikslai. Daugiau vietos skirta ikitarybiniam laikotarpiui − šokių kelio pradžiai, kuri yra pagrindas vėlesniam šokio suklestėjimui, be to, norima pateikti gana gausią surinkta medžiagą, kad vėliau būtų galima pasinaudoti atskirų laikotarpių palyginimui. Tarybiniu laikotarpiu scenos šokis smarkiai išaugo kiekybiškai ir kokybiškai, atsirado kūrybingų choreografų ir pajėgių šokių kolektyvų.

Lietuvių liaudies choreografija, atsiradusi žiloje senovėje, formavosi darbo bei visuomeninio gyvenimo procese. Šokis buvo neatskiriamas svarbesnių žmogaus gyvenimo procese. Šokis buvo neatskiriamas svarbesnių žmogaus gyvenimo įvykių palydovas.

Lietuvių, kaip ir kitų tautų, liaudies choreografija formavosi tam tikromis socialinėmis, gamtinėmis sąlygomis, turėjusiomis poveikio jos nacionalinės specifikos bruožams. Kaip tik dėl to lietuvių liaudies choreografijos tyrinėjimai padeda geriau suvokti lietuvių tautos dvasinės kultūros raidą.

  • Microsoft Word 232 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (3930 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ieva
  • Lietuvių sceninis šokis. šventės. kūrėjai
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvių sceninis šokis. šventės. kūrėjai. (2012 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuviu-sceninis-sokis-sventes-kurejai.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 02:29
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo